MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğinin Hayatını Kurtaran Veterinerlere Teşekkür Etmek İçin 6 Milyon Dolar Harcadı

8.02.2020 15:48:24

Araba aksesuar üreticisi WeatherTech'in CEO'su David MacNeil, geçen yıl golden retriever’ının kalbinde bir tümör olduğunu öğrendi.

Scout adlı 7 yaşındaki köpeğine kan damarı duvarlarında kanser teşhisi konuldu ve % 1 hayatta kalma şansı vardı. MacNeil, “Küçük odasında köşede oturup bana bakıyordu ve devamlı kuyruğunu sallıyordu. Ben de ‘Hayır, köpeğimden vazgeçmeyeceğim. Bunun imkânı yok.’ dedim.” diyor.

Bu yüzden Haziran 2019'da MacNeil, köpeğini kemoterapi, radyasyon terapisi ve immünoterapi aldığı Wisconsin Üniversitesi Veteriner Tıp Okuluna aldı.

Eylül ayında Fox News, tümörün mucizevi bir şekilde yüzde 90 oranında azaldığını bildirdi. Bugün, tümör neredeyse yok oldu.

Takdirini ifade etmek ve köpeklerde kanser hakkında farkındalığı artırmak için CEO, ABD'deki SuperBowl futbol şampiyonası sırasında 6 milyon dolarlık bir reklam yayınlandı. Reklamın, insanlara veteriner okuluna bağış yapma konusunda ilham verici olacağını umut ediyor.

Reklam geçtiğimiz salı günü YouTube'da paylaşıldığından beri 35.000'den fazla görüntülendi.

FoxNews'e konuşan DavisMacNeil "Scout’un hastalığı bizi harap etti," dedi. "Bu yılki SuperBowl çabasının sadece farkındalığı artırmakla kalmayıp, Scout'un hala hastası olduğu UW SVM'de gerçekleşen inanılmaz araştırma ve yenilikçi tedaviler için finansal destek istedik.

"Scout'un hikayesini ve sadece köpeklere ve evcil hayvanlara yardım etmekle sınırlı olmayan bu inanılmaz buluşları vurgulamak için mümkün olan en büyük aşamayı kullanmak istedik. Bu araştırma, insanlar için de kanser tedavilerini ilerletmeye yardımcı olacak, bu yüzden milyonlarca hayat kurtarmanın potansiyeli var "diye ekledi.

Scout'un SuperBowl reklamı yoluyla toplanan fonlar veteriner okulundaki araştırmaları destekleyecek ve ekipman satın alınmasına katkıda bulunacak.

Reklamın yayınlanmasının ardından üniversite dekanı Mark Markel, reklamı övdü ve teşekkürlerini bildirdi. “Bu sadece Wisconsin-Madison Üniversitesi ve Veteriner Fakültesi için değil, dünya çapında veteriner tıbbı için inanılmaz bir fırsat” dedi. “Mesleğimizin Scout gibi sevilen hayvanlara nasıl fayda sağladığı ve insanlara da yardım ettiği Super Bowl izleyicileriyle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar