MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğimin Beni Sevmesi İçin Ne Yapabilirim?

3.02.2023 12:21:04

Köpek dostlarımızın sizleri sevebilmesi adına yapılabilecek birçok adım bulunur. Köpek dostlarımız, sosyal iletişimi ve oynamayı çok seven varlıklardır. Oldukça sıcakkanlı ve sevecen davranışları vardır. Köpek dostlarımız sevildiği takdirde ya da güvenli hissettikleri insanlar ile çok daha yakından iletişim kurmayı severler. Bu sebep doğrultusunda köpek dostlarımızın sevgisini ya da sıcaklığını kazanabilmek adına onlara yeterli ilgi ve sevgiyi göstermek ve güvenli olduğunu bilmesini sağlamak gerekebilir.

Köpeğimin Beni Sevmesi İçin Ne Yapabilirim?

Köpek dostlarımızın sevgisini kazanabilmek, insanların ruhuna da çok iyi gelir. Arada kurulan o sevgi ve güven bağı iki tarafa da son derece mutluluk sağlar. Köpek dostlarımız sevdiği insanlar için her şeyi yapabilecek canlılar olarak bilinir. Köpek dostlarımızın sevgisini kazanabilmek adına yapılacakları listeleyelim.

Güvenilir Ortam Çok Önemli: Köpek dostlarımız bulunduğu ortamın güvenli olmasını isterler. Birlikte yaşamış olduğu kişilerin ona özel alan oluşturabilmesi hem köpek dostumuzun hem de sahibi ile iletişimi olan kişinin huzurlu hissedebilmesi açısından önem arz eder.

Minik patili dostlarımızı fiziksel olarak sevin: Köpek dostlarımız, dokunma, okşama ve sıcak bir bedene sarılma gibi fiziksel davranışlardan çok büyük keyif alır. Her gün minik patili dostlarımıza iyi bir masaj yapmak, onu okşamak ve sevgisi için onunla yakından ilgilenmek, sahibinin sevilme şansını direkt olarak artıracaktır.

Onlarlı En Güzel Şekilde Eğitin

Köpek dostlarımız ile iç içe olun: Minik patili dostlarımız, sosyal hayvanlar olarak bilinirler ve onlarla zaman geçirmek, onları en güzel şekilde eğlendirmek ve oyunlar oynamak onları çok mutlu eder. Minik patili dostlarımız ile fazla zaman geçirin ve onunla iç içe olun, böylece sahibinin sevilmesi için daha fazla şansı olur.

Köpeğinizi eğitin: Köpekler, eğitim yapmaktan hoşlanır ve bu onlarla iç içe olmanın bir yoludur. Onları yapabilecekleri yepyeni şeyler öğrenmeye teşvik edin ve onları ödüllendirin. Bu, sahibinin köpek tarafından sevilmesine yardımcı olabilir.

Davranışları Ödüllendirin: Köpek dostlarımızın yaptığı doğru davranışların direkt olarak ödüllendirilmesi hem onların davranışlarını sürekli tekrarlayacak olmasını sağlayacaktır hem de bunu bir oyun olarak nitelendirecektir. Bu sebep ile doğru davranışların direkt olarak ödüllendirilmesi kurulan bağı iyice artıracaktır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar