MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğim Sürekli Ağlıyor. Sebebi Ne Olabilir?

18.11.2022 12:18:42

Köpek dostlarımızın sürekli olarak ağlıyor olması iki farklı durum sebebi ile ortaya çıkabilmektedir. Bazı köpek dostlarımız canları yandığı için ağlayabilir. Bu gibi durumun köpek sahipleri tarafından fark edilmesi sonucu mutlaka en iyi önlemlerin alınması ve veteriner hekiminiz ile iletişime geçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Minik patili dostlarımızda çok ciddi bir rahatsızlık söz konusu da olabilir. "Köpek dostum sürekli ağlamakta, ne yapmalıyım?" sorusu oldukça sık aranan bir konudur. Bu cevabın köpek dostlarımızın sağlıklı olduklarını bilen köpek dostlarımızın sahipleri çözmek istiyor ise minik patili dostlarımızı biraz incelemesi gerekecek. Özellikle de mini ırk ve yavru köpek dostlarımız istedikleri şeyler olmadığı takdirde ağlamaya çok daha fazla meyilli olabilir. Bunun yanında ödül mamasının verilmiyor oluşu ve onlar ile zaman geçirilmemesi bunun yanında oyun oynanmaması gibi durumlarda köpek dostlarımızın ağlamasına sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlarda minik dostlarımız ile zaman geçirmeniz ve onların sakinleşmesini sağlamanız ağlamalarını durduracaktır.

Yetişkin Köpeğim Sürekli Ağlıyor Ne Yapmalıyım?

Yetişkin köpek dostlarımızın ağlama sebepleri, yavru köpek dostlarımızda olduğu gibi ilgi ya da nazlanma gibi durumlardan kaynaklanmaz. 3 yaşını geçmiş olan minik dostlarımız köpek dostlarımızın ağlamasını kesinlikle ciddiye alması gerekir. Çünkü yetişkin olan köpek dostlarımızın tamamı ancan canları bir durumdan dolayı yanmasından dolayı ağlamaktadır. Bu da fiziksel olarak bir hastalıklarının olduğu anlamına gelecektir. Özellikle de yaşlı bir köpek dostumuzun ağlaması, ciddi hastalığın habercisi olarak görülür. Bunun için patili dostlarımızın sürekli ağladığını gördüğünüzde veteriner hekimin kapısını çalmanız gerekmektedir.

Sahibi Evden Gidince Köpekler Neden Ağlar?

Köpek dostlarımızın sahiplerinden uzaklaştığı takdirde ağlıyor oluşu, patili dostlarımızın sahiplerine olan fazlaca bağlı bir canlı olmasından kaynakklanmaktadır. Bir eve gelen köpek dostumuz yalnızca evden bir kişiyi sahibi olarak görebilir. Sahibi olarak gördüğü kişinin, uzak kalması durumunda genelde köpek dostlarımız ağlamaktadır. Ağlamaları, sahiplerinden görmek istediği ilgiyi görememesinden dolayı da kaynaklanabilir. Ayrıca henüz yavru iken sahiplenilmeyen köpek dostlarımızın yalnız kalıyor oluşu ve daha önce evde bulunduğu ortamda sorun yaşaması anlamına gelebilmektedir. Köpeğim sürekli ağlıyor ne yapmalıyım diye merak eden köpek dostlarımızın sahipleri mutlaka köpeklerinin niye ağladığını öğrenmesi tavsiye edilir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar