MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Çocuklar İçin En Uygun Köpek Cinsleri

19.11.2022 15:54:52

Bazı köpek dostlarımız daha özgürlüğüne düşkün olurken bazı minik patili dostlarımız ise aile ile ya da çocuklar ile çok iyi bir bağ kurduğunu biliyoruz. Köpek dostlarımızı sahiplenmeden önce merak edilenler arasında yer alan bir durum ise hangi köpek ırkının çocuklarımız ile iyi geçinip geçinmediği konusudur. Çocuklarımızın birlikte eğlenceli zamanlar geçirmek istediği bir aile köpeği arayanlar için bilinmesi gereken üç tane unsur vardır. Bunlar köpek dostlarımızın boyutu, enerjisi ve kişiliğidir. Daha sakin kişilikli köpek dostlarımız için çocuklar ile bir arada olabilecek en iyi köpekler arasında yer alır. Bununla birilikte bir köpek dostumuzun boyutu her ne kadar kişiliği ile alakalı bir durum olmasa da çocuklarımızın hangi aktiviteyi yapacağı ile ilgili çok önemlidir. Büyük ırk bir köpek dostumuz küçük bir çocuğu kolayca yere düşürebilmektedir. Son olarak ise çocuklar ile bir arada yaşayacak olan köpek dostlarımızın enerji seviyeleri son derece önemlidir. Biraz olsun enerjik olan köpek dostlarımız gün içerisinde çocuklar ile eğlenebilir.

Golden Retriever

Aile yaşantısındaki en iyi köpeklerden biri olan Golden Retriever cinsi köpek dostlarımız çocuklarla çok iyi anlaşmaktadır. Son derece nazik, sadık ve zeki olan Golden Retriever cinsi köpek dostlarımız çocuklar için mükemmel bir seçim olacaktır. Gün içinde bol bol egzersiz ihtiyacı olan Golden Retriever cinsi köpek dostlarımız enerjik varlıklardır. Altın rengi tüylerinin matlaşmaması adına haftada iki defa fırçalanması gereken bir türdür. Golden Retriever cinsi köpek dostlarımızın tüyleri uzun süre taranmadığı takdirde yumak haline gelecek ve bu da Golden Retriever cinsi köpek dostlarımıza rahatsızlık verecektir.

Labrador Retriever

Labrador Retriever cinsi köpek dostlarımız çocuklu aileler için en popüler köpek cinslerinden birisidir. Koruyucu, sadık, oyuncu ve sabırlı yapıları ile aileler için vazgeçilmez haline gelmektedir. Labrador Retriever cinsi köpek dostlarımız kolay bir şekilde eğitim alabilmektedirler. Bunun yanında bir sürü oyunlar öğreterek çocuklarınız ile mükemmel saatler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Beagle

Beagle cinsi köpek dostlarımız ise küçük ve sabırlı bir kişiliğe sahiptir. Çocuklu ailelerin en iyi köpek seçiminden bir tanesi olacaktır. Temelinde bir av köpeği olmaları nedeniyle çok enerjik ve kolay şekilde yorulmayan cinslerdendir. Eğer çocuklarınız ile açık havada zaman geçirmeyi seviyorsanız Beagle cinsi köpek dostlarımız doğru bir seçenek olabilmektedir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar