MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kış Aylarında Sokaktaki Dostlarımız

4.09.2021 10:55:57

Artık soğuk günler gelmeye başladı. Hatta birçoğumuz son günlerde hırka ve ceketlerini giymeye başladı. Evcil hayvanlarımızla birlikte sıcacık evlerimizde yaşıyoruz. Peki ya sokaktaki dostlarımız? Evet onların birçoğunun doğalgazlı bir evi veya sıcak bir yatağı yok. Hatta bazen yiyecek bir şeyleri bile yok. Belki de içecek biraz suları bile...

Biz yapmazsak kimse yapmaz, biz yaparsak herkes yapar mantığı ile elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Yazımızı okuyan çoğu hayvan severlerimiz dostlarımız için elinden geleni yapıyor, biliyor ve görüyoruz. Ve sevinçlerine ortak oluyoruz.

Son yıllarda sahiplendirme oranı fazlası ile arttı bu konuda büyük bir fark ortaya koymuş olduk. Umarız ki daha da artacaktır. Onlara sıcak bir yuva olmak çok büyük bir iyilik olacaktır. Bir canlıya hayat olabiliriz. Evlerimizde bir yerde onlara açabiliriz. Unutmayın ki havalar daha da soğuyacak ve karnını doyuramamış her dostumuz soğuk havalarda vücut sıcaklığını ne yazık ki koruyamayacaktır.  Unutmayın bizlerde bir gün sokakta kalabilir kışın soğuğunu geçirebiliriz. Onlarda bizler gibi bir canlı ve bir nefes. Bu nefeslere hep birlikte umut olabiliriz.

Hep beraber el ele verebilmek için sizlerle bu konuda el birliği ile çalışıyoruz. Mama kumbarası sistemimiz ile Türkiye’nin dört bir yanına küçük dostlarımız için mama, battaniye ve yatak ulaştırıyoruz. Bu sevince hep beraber ortak oluyoruz. Mama kumbaramız üzerinden mama, battaniye ve yatak bağışında bulunabilirsiniz. Belki de yapacağınız bir kutu mama bağışınız, sizin gibi bağış yapacak onlarca hayvan severlerimiz ile tonlarca kilo mamaya tekabül edecek. Tonlarca kilo mama yüzlerce dostumuzun karnının doyması demek oluyor. Ayrıca Türkiyenin dört bir yanında evcil hayvan sahiplenmek ve sahiplendirmek siteyen hayvan dostlarını bir araya getiriyoruz. Buradaki sahiplendirme köşemizden dostlarınızın bilgilerini girerek ve gerekli irtibat numaralarını ekleyerek dostlarımızın sıcak bir yuva bulmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştığımız en ufak bir çalışma bile soğuk kış günlerinin penceresini araladığımızda onların çok faydasına olacaktır. Kapımızın önüne koyacağımız bir kap mama bir kap su sayesinde bile birçok sokak dostumuzun çok daha rahat şartlarda yaşamasına yardımcı olabiliriz. Bu konuda elinizden geleni yapacağınızı biliyoruz. Gelin bu gün hep birlikte dostlarımıza el uzatalım…

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar