MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kerry Blue Terrier Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

28.09.2022 13:04:18

Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımız özellikle İrlanda'nın dağlık bölgelerinde yaşarlar. Koyun ve sığırları otlatma sırasında başarılı şekilde görevlerini yerine getiren bu köpekler, hayvan severler tarafından çok benimsendi. Oldukça tercih edilen bu ırk, İrlanda bağımsızlığı konusunda mücadele veren vatanseverler için adeta bir maskot olarak kullanıldı. Özellikle İngiliz halkı tarafından çok sevildiler. 

Kerry Blue Terrier Cinsi Köpek Karakter Özellikleri Nedir?

Bol enerjili, çalışkan, dayanıklı ve son derece atletik olan Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımız çoğu köpek dostumuz gibi eşelemeyi, havlamayı ve kovalamayı sever. Eğer Kerry Blue Terrier cinsi köpek sahiplenmek istiyorsanız bu davranışları ile onlarla yaşayıp yaşamak isteyip istemeyeceğinizi ölçmelisiniz. Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımız son derece aktiftir. Bolca fiziksel ve zihinsel egzersize ihtiyaç duyarlar. Uzun süre yalnız klamaktan hoşlanmayan bu köpekler yalnız kalmaları durumunda sıkılmalarına kapı açılacaktır. Tüm aile bireyleri ile oyun oynamayı çok sevip aktif olmayı akıllarından çıkarmazlar. Çocuklar ile oyun oynamayı çok severler. Ancak küçük çocuklarla oynarken istemeden de olsa kaba davranışlara olan düşkünlüğü sebebi ile yakından izlenmesi önemlidir. Yabancılara karşı ise sürekli bir dikkat içerisindedir. Bu sebeple iyi bir bekçi köpeği olabilirler. Evlerini ve ailelerini korumak için elinden geleni yaparlar ancak provoke edilmediği sürece saldırgan bir köpek olarak kabul edilmemektedirler. Ev içerisinde farklı bir evcil hayvanınız var ise Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımızı hızlı bir şekilde sosyalleştirmelisiniz. Sosyalleşme köpek dostlarımızın yeni insanlara, hayvanlara ve yeni deneyimlere karşı açık olmasını sağlayacaktır. Daha küçük hayvanlar sürekli avlanma, kovalama içgüdüsü olması sebebi ile Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımızla aynı evde tutulmamalıdır.

Kerry Blue Terrier Bakımı

Kerry Blue Terrier cinsi köpek dostlarımız egzersiz gerektiren oldukça çevik, güçlü ve atletik köpeklerdir. Bahçe köpeği olmaları onları mutlu eder. Günlük yürüyüş zamanları ve yalnızca kas yapısını korumakla kalmayacak onu formda tutmaya yarayacaktır. Ayrıca zihinsel kısımda da gerekli sosyalleştirmeleri bu köpek dostumuzda yapmalısınız. Rutin veteriner kontrollerini asla unutmamalısınız. Sürekli onlarla oyun oynamayı, tırnak bakımlarını aksatmamayı ve çok sıcak günlerde banyo yapmayı unutmayın. Bol patili günler dileriz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar