MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Javanese Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

29.09.2022 12:34:41

Javanese cinsi kedi dostlarımız, siyam kedi dostlarımızın biraz daha uzun tüylü bir türü olarak bilinir ve kabul edilir. Siyam kedi dostlarımız ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar yapan bir grup insan tarafından üretilmiştir. Balinese ve Siyam kedi cinsi dostlarımızın çiftleştirilmesi sonucu dünyaya gelen Javanese cinsi kedi dostlarımızın anavatanı ise Bali olarak belirlenmiştir. Bu ırk, ismini Bali Adası'nın hemen yanında yer alan Java Adası'ndan aldığı bilinir. Henüz 2008 yıllarında pek fazla tanınmayan bu kedi cinsi, yeni bir kedi ırkı olarak 2008 yılında kabul görmüştür. Halen birçok kulüp ve kuruluş için yeni bir kedi cinsi olup olmadığı ise tartışma konusu olmuştur.

Javanese Cinsi Kedi Karakter Özellikleri

Oldukça ilgili olan bir kedi olarak bilinen Javanese, iki dakika bile yalnız kalmayı istemez. Her zaman oyun oynamak ve ilgi görmek ister. Genelde oldukça saygılı, arkadaş canlısı, insanlara ve diğer evcil hayvan dostlarımıza karşı hoşgörülüdür. Bu karakter özellikleri sayesinde birçok hayvan severin ilgisini ve sevgisini kazanmış kedi ırkıdır. Çocuklar ile iyi geçinmeleri ve onlara zarar vermeyerek oynayış şekilleri vardır. Javanese cinsi kedi dostlarımız geri çekilmeyi son derece seven bir ırktır. Sıkıldığında ortaya çıkmaz ve bunda çok başarılı bir türdür. Bu şekilde evde kimse olmadığı zaman eşyalara zarar vermek istemeyecek ve kafası karışmayacaktır. Oyun oynarken ya da eğlenmek istediği zaman oldukça olumlu davranışlar göstermektedirler. Javanese cinsi kedi dostlarımız birçok kişinin ilgi odağı olmuştur.

Özellikle çok nazik olan Javanese cinsi kedi dostlarımız insan dostu bir türdür. Bununla da birlikte çocuklar ve diğer evcillerle çok iyi dostluklar kurduğu biliniyor. Son zamanlarda ise insanlar tarafından popülerliği artmış bir kedi cinsidir. Dünyada uzun yıllar boyunca varlığını sürdüren bu ırk, sevimli ve kanı sıcak olduğu için ilgi kaynağı olmuştur.

Javanese Cinsi Kedi Bakımı

Javanese cinsi kedi dostlarımızın kürkleri son derece dayanıklıdır. Bu sebeple haftada en az iki kez tüy bakımı yapılması gerekir. Buun dışında bakımları kolaydır. Beslenme konusunda ise veteriner hekimlerden yardım almak çok mantıklı bir davranış olacaktır. Genelde yumuşak ve kuru mamalar ile beslenilmesi önerilen Javanese cinsi kedi dostlarımız yenilenlerin artıkları ile beslenmesi önerilmez. 

Size bu içeriğimizde Javanese cinsi kedi hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar