MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Amerikan Bulldog Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

30.09.2022 11:26:44

Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımız tam olarak İngiliz Bulldog'ların bir torunudur. Bulldog'un ilk olarak 17. yüzyıl sıralarında Amerika'da olduğuna inanılıyor. 1800'lü yıllarda ise Amerika'ya bulldoglarını da yanına getiren göçmenler ile beraber geldiği biliniyor. Ayrıca çiftlik sahipleri ve küçük çiftçiler onları verimli bir şekilde besledi. Çiftçi insanlar Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımızı ilk olarak depo koruyucusu ve av köpeği olarak kullanmıştır. Bulldog cinsi köpek dostlarımız domuzları yakalama yetenekleri ile biliniyordu.

Amerikan Bulldog Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Zeki, şefkatli ve son derece arkadaş canlısı olan Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımızın bu şefkatli yaklaşımları yabancılar geldiğinde ya da farklı evcil hayvan temasında son bulabiliyor, buna dikkat etmeliyiz. Çocuklu aileler tarafından tercih edilse de küçük çocuklar ile yalnız bırakmamak doğru bir yaklaşım olabilir. Bunun ana sebebi Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımız oyunlar oynarken istemeden de olsa yanlış hareketler yapabilir. Enerjileri çok yüksektir ve bu enerjilerini atabilmek için küçük alanlar onlar için yeterli olmayacaktır. Bunun yanında sosyallik eğitimine yavruyken başlanmalıdır. Çocuklarla ve ailenin diğer üyeleri ile mükemmel bir vakit geçirebilirler. Oldukça sadık köpek dostlarımızdandır. Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımıza eğitim verirken ayrıca çocuklarımıza da onlara nasıl davranacağı konusunda eğitim vermeniz gerekir. Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımız çok iyi bir eğitimle sosyalleşebilir. Bu tip iri olan köpek dostlarımız minik köpekler ile oyun oynarken iri olmaları sebebi ile istemeden de olsa zarar verebilir.

Eğitime son derece eğilimli bir ırktır. Onlara bakan kişilere ve diğer aile üyelerine sadık olmaları ile bilinir. Oyun oynamak onlar için vazgeçilmezdir. Bekçilik konusunda üst düzey bilgileri vardır. Bunların yanında Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımız yalnız kalmaktan pek hoşlanmaz. İyi bir eğitim süreci olmadığı takdirde diğer evcil dostlarımıza karşı agresif tavırlar sergileyebilir. Aşırı sahiplenme iç güdüsü sebebi ile yabancılardan pek hoşlanmayabilirler.

Amerikan Bulldog Cinsi Köpek Bakımı

Oldukça enerjik olan Amerikan Bulldog cinsi köpek dostlarımızın iyi bir beslenme programına ihtiyaçları vardır. Bazı evcil hayvan sahipleri onları beslerken kuru mama yerine BARF denilen çiğ et beslenme şeklini seçebilir. Eğer aktif biriyseniz Amerikan Bulldog cinsi köpekler size uyum sağlamakta zorluk çekmez. Veteriner hekimlerinizin önerisi ile aşı takvimine uymayı unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar