MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Jack Chi Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

1.10.2022 13:15:28

Jack Chi cinsi köpek dostlarımızın tarihi hakkında çok fazla bir bilgiye sahip olmasak dahi oldukça sevilen bi cins köpektir. Temel amaçları evcil bir köpek olması sebebi ile tam anlamı ile ev içerisinde beslemeye en uygun köpek türlerinden birisidir. Çok fazla oyun oynamayı seven yapısı vardır. Cana yakın bir ırktır. Fakat sağlık açısından bakımı biraz zor olabilir. Alerji konusunda oldukça açık bir cilde sahiptir. Pek fazla havlamayarak birçok kişiyle iyi anlaşabilir. Her ne kadar sosyallemiş köpekler olsa da yabancılara karşı kötü davranışlarının olmaması için çok iyi bir sosyallik eğitimine ihtiyacı vardır. Bunun yanında dirençleri çok yüksek bir ırktır. Abartılmadığı sürece her koşul altında yaşayabilecek durumdadır. Eğer evinizde bahçeniz var ise kış aylarında Jack Chi cinsi köpek dostlarımızı ev içerisine almanız en iyisi olacaktır. Son derece sevecen bir ırk olması sebebi ile kötü özellikleri neredeyse yoktur. Oldukça ev içerisinde beslemeye uygun bir ırk olduğu söylenebilir.

Jack Chi Cinsi Köpek Tarihçesi

Jack Russel ile Chihuahua köpek dostlarımızın melezlenmesi sonucunda dünyaya gözlerini açmış karma bir ırktır. Jackhuahua olarak da biliniyorlar. Tam olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmese de tarihi çok eskiye dayanmadığı öne sürülür. Bir rivayete göre 1980'li yıllarda Amerika'da ortaya çıktığı söyleniyor. Yine de bu kesin bir bilgi değildir. Ataları gibi av sebebi ile değil, ev köpeği olabilmesi adına üretilmiştir. Görünümü bakımından atalarına son derece benzer. Jack Russel ve Chihuahua köpek dostlarımız safkan ırklardır ancak Jack Chi cinsi köpek dostlarımız safkan melezlerdir. Birçok köpek kulübü tarafından da onaylanmıştır.

Jack Chi Cinsi Köpek Karakter Özellikleri 

YAbancılar ile ve çocuklarla iyi anlaşmaktadır. Ayrıca diğer evcil dostlarımızla da iyi anlaştığı söylenir. Bunun ynaında pek havlamadığı bilinir. Enerjisi yüksektir. Oyn oynamayı son derece sever. Genel olarak ciddi bir tehlike olmadığı sürece saldırma eğiliminde değildir. Çok zeki köpek dostlarımızdandır.

Jack Chi Cinsi Köpek Bakımı

Ço fazla enerjik olması sebebi ile egzersiz ihtiyacını eksiksiz bir şekilde gidermeniz gerekir. Gündelik uzun yürüyüşler doğrultusunda ve oyun ihtiyacını da karşılarsanız her şey çok güzel ilerler. Veteriner hekim rutin kontrollerini asla unutmamalısınız. Haftalık taramanız yeterli gelecektir. Arada yıkamanız ise onların derisi ve tüy bakımları için çok önemlidir. Jack Chi cinsi köpek dostlarımızın ayda 1 kez tırnaklarını kesmelisiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar