MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedisever ve Köpekseverler Arasındaki Farklar ve Benzerlikler

25.10.2019 16:42:06

Kedisever ve köpekseverler arasında her zaman tatlı bir çekişme vardır. Herkesin kendince haklı sebepleri vardır, karşısındakini bu sebeplerden kaynaklı ikna çabalarını anlamıyor değiliz. Fakat anlamak istemeyenlere de bir şey diyemiyoruz :) Bilim diyor ki, bu tatlı çekişmeye bir son vermenin zamanı geldi. Sizin için bir araştırma yaptık... 600 üniversite öğrencisiyle yapılan bu araştırma sonucunda her iki türü tercih eden insanlar arasındaki benzerliği ve farkları ortaya koymuş. Hep birlikte kedisever ve köpekseverler arasındaki farklara bir göz atalım.

 

Köpekseverler dinleyici insanlar

Köpekseverler, kediseverlere göre doğaları gereği daha itaatkar yapıda insanlar. Huffington Post'un yayınladığı makalede köpekseverler daha kuralcı ve kurallara uyarken kediseverler ise tam tersi kuralları kendilerine uydurmaya meyilliler.

Kediseverler daha zeki

Tartışmaya çok müsait bir maddeyle sizlerleyiz :) Araştırmaya göre, yapılan zeka testinde kediciler, köpekseverlerden daha yüksek puan alıyor. 

Köpekseverler daha canlılar

Çalışmaya göre köpekseverlerin kediseverlere göre daha arkadaş canlısı ve enerjik oldukları söyleniyor. Kedicilerin aynı niteliklerde olmadığı görünüyor.

Kediseverler daha açık sözlü

Zekayla alakalı maddede olduğu gibi köpeksever insanların tam tersi olacağı anlamını taşımıyor. Sadece kedicilerin biraz daha açık sözlü olduğu söylenebilir. 

Köpekseverler insan da seviyor

Kedilerin, köpeklere göre daha soğuk olduğunu söylersek sanırım kimseyi kızdırmayız. Bu bir gerçek sonuçta. Ve araştırmada kediseverlerin de aynı benzerlik taşıdığı söyleniyor. Bu durum köpek insanları için daha farklı, çünkü onlar insanlarla ilişki kurmayı seviyor.
Buna sebep köpekseverlerin daha aktif bir hayat yaşaması ve daha sosyal olması.


Köpekseverler arkadaşlık ararken kedi severler sevgi arıyor...

Kedisever insanlar, köpeksever insanlara göre daha duyarlı...

Köpekseverler çoğunlukta


Araştırmaya katılanların oranına bakıldığında köpeksever %60 iken kedisever %11. Geri kalan oranda ise ya iki türü birdn seviyor ya da hiç hayvan sevmiyor. (aman bizden uzak)

Kediseverler yalnızlığı seviyor

Kedi seven insanların 3/1', yalnız yaşamyı tercih ediyor. Köpekseverlerde durum böyle değil. Daha çok sevgili, aile ya da arkadaş tercih ediyorlar.

Köpekseverler daha baskın karakterli

Köpekseverlerin, hakimiyeti seven insanlar olduğu söyleniyor.


Kedi, köpek, kuş ayırmaksızın hepsini seviyoruz... Ve şu an bu içeriğimizi okurken sizin de böyle düşündüğünüzü bilerek burada son veriyoruz.

 

Üşengeçler için videomuz
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar