MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Apartman Dairesinde Yaşamaya En Uygun ve En Az Tüy Döken Köpek Cinsleri

27.10.2019 14:04:53

Hayvanseverlerin en sık sorduğu sorulardan biridir tüy bakımı. Özellikle yoğun iş hayatı yaşayan insanların kendilerine ayırdığı ufacık zaman diliminde tüy toplamak bazen çekilmez olabiliyor. Sadece yoğun iş hayatı değil elbette ki en büyük sebep. Aşırı tüy dökülmesinden rahatsız oluyor ama bir köpek de sahiplenmek istiyor olabilirsiniz. Bu başlığımızda en az tüy döken köpek cinslerini sizlerle paylaşacağız ve köpek sahiplenmek isteyenlere yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.

En az tüy döken köpek cinsleri:

1- Danchshund köpekler

Sosis ya da porsuk köpeği olarak da bilinir. Tazı ailesindendir. Son derece dost canlısı olan kısa bacaklı, uzun vücutlu köpeklerdir ve son derece zeki hayvanlardır. 

2- Yorkshire Terrier

Minik boyuna karşı son derece cesur bir köpek olan Yorkshire Terrier, uzun ve parlak tüyleri olmasına rağmen en az tüy döken köpekler arasındadır. Sevgi dolu yapısıyla en iyi dostunuz olmak için yaratılmış bir köpek ırkıdır adeta. En küçük köpek ırkları arasında yerini alır. Ortalama ağırlığı 3,5 kg'dır.

3- Shih Tzu

Kökeni Çin olan bu minik can, küçük yapısına karşı oldukça dayanıklı bir ırktır. Zeki ve oldukça inatçı bir köpektir. çocuklarla arası oldukça iyidir fakat sinirlendirilmeye karşı tepkisi ısırma yönünde olabilir. Burnunun üstünden yukarı doğru çıkan tüylerden dolayı değişik bir görünümü vardır. Bundan dolayı, kasımpatı suratlı köpek olaak da adlandırılır. Bakıldığında bol tüylü olarak görünse de diğer cinslere oranla daha az tüy döker.

4- Poodle

Kaniş olarak de bu sevimli ırk diğer ırklara kıyasla daha yumuşak tüylere sahiptir. Yine diğer ırklara oranla oldukça kuvvetli bir zekaya sahiptir. Tüylerinin kıvırcık yapısından kaynaklı oyuncak gibi görünür. Dost canlısı, oyunsever bu köpek ırkı son derece koruyucudur da. Düzenli tüy bakımı sayesinde tüy dökümünü en aza indirebileceğiniz bir ırktır.

5- Boston Terrier

Oldukça akıllı bir cins olan Boston Terrier, kolay öğrenen ırklar arasında yerini alır. Sadık ve itaatkar yapısıyla bilinir. İnsanlara karşı son derece sevecendir ve çocuklarla iyi geçinir. Kısa tüy yapısıyla diğer ırklara kıyasla bakımı daha kolaydır ve en az tüy döken köpekler arasında yerini alır. İlk kez köpek sahiplenecek insanlar için çok iyi bir tercihtir. 

6- Minyatür Schnauzer

Sevecen bir tür olan Minyatür Schnauzer'ler kendine has görüntüsüyle son derece itaatkar ve zeki hayvanlardır. Düzenli tüy taraması yapıldığı sürece az tüy döken köpekler arasında yerini alır.

7- West Highland Beyaz Terrier

Kısa bacaklı,dik kulak ve kuyruklu bu pati dostumuz biraz inatçı bir ırktır. Sevecen, cana yakın ve çok oyuncudur. Küçük ırk köpekler arasında, apartmanda yaşamaya en uygun türlerdendir. Düzenli tüy bakımı sayesinde en az tüy döken köpekler arasındadır. Kulak yapısının hassas olmasından dolayı kulak temizliğine önem verilmelidir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar