MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedinizin Sizi Sevdiğini Belli Eden 6 Davranışı

18.12.2020 10:58:55

Kediler ne kadar ilginç ve hareketlerine akıl sır erdirilmese de bazı duygularını açıkça bizlere gösterebilmektedirler. Onların beden dilini ve davranışlarını iyi analiz eden bir kedi sahibi ise onların mutlu ya da mutsuz olduğunu çok rahat anlayabilmektedir. Kucağınıza gelmemesi, seslenince dönüp bakmaması asla ve asla onun size karşı minnet duyduğu ve sevgi beslediği gerçeğini değiştirmiyor. Her kedinin karakterine bağlı olarak sevgisini gösterme yöntemi farklılık göstermektedir. Evcil dostlarımızda olduğu gibi sokak kedilerinde de bu davranış şekilleri birbirine benzemektedir. Vereceğimiz örnek davranışları yapmasa bile sevgisini mutlaka gösterecek farklı bir yöntem bulacaktır!

1- Masaj Yapma Hareketi

Patileriyle sizi yoğurma hareketi yapması doğuştan gelen bir memnuniyet ifadesidir. Doğumlarında bu hareketi annelerinin karnından süt emmek için kullanan kedi dostlarımızın annelerinin göğüslerindeki süt akışını hızlandırmak ve keyif yapmak amaçlı sıklıkla yaparlar. Kediler yetişkin olduklarında dahi bu hareketi güven ve sevgi duyduğu sahiplerine karşılıksız olarak yapmaya devam edebilirler.

2- Yerlerde Yuvarlanması

Kedilerin sırt üstü yatması ve yuvarlanması çok sık görülen bir olay değildir. Evcil dostunuz ya da bir sokak kedisi yere yatıp göbeğini sizin dokunmanız için serbest bırakıyorsa size güven ve sevgi duyduğunun kanıtıdır. En hassas ve dokunulması zor bir bölgeyi ancak insanına minnet duyan bir kedi açabilir.

3- Yarım Gözle Size Bakması ve Göz Kırpması

Tehlike altındaki birçok hayvanın göz bebekleri kocaman olur. Bu durumun tam tersi ise kedi dostlarımızın gözlerinin kapalı derecesinde kısılması ve size sevgi dolu bakması! Yavaşça göz kırmaları ayrıca size "merhaba" derken ne kadar memnun ve sevgi dolu olduğunu da gösteriyor demektir. Sizde aynı şekilde ona karşılık vermekten çekinmeyin.

4- Yüzünüze ve Bacaklarımıza Sürtünmesi

Sizi sahibi olarak ve güven duyan kedilerin en sık başvurduğu yöntemlerden birisidir. Sevgi ve minnet dolu bir kedi kucağınıza gelmenin akabinde başını kuyruğunu ve hatta tüm vücudunu size sürterek ne kadar güven duyduğunu da gösterir. Sokak kedilerinde genelde bacakların arasında dolaşma ve sürtünme şeklinde ilerlese de kedilerin sevgi göstergelerinin en sık karşılaşılanlarından birisidir.

5- Sizi Kapıda Beklemesi

Evet onlar bir köpek gibi değil! Duygularını çok sık belli etmek istemeseler de sizin sesinizi, kokunuzu ve görüntünüzü gören kedilerin heyecan içerisinde kapıda beklemesi de oldukça olası bir durumdur. Eve geldiğinizde kapıya koşa koşa giden ve anahtar tıkırtınızı duyduğunda kapıda bekleyen bir kediniz var ise tebrikler fazlasıyla seviliyorsunuz!

6- Hep Yanınızda ve Kucağınızda Durması

Sizi banyoya gitseniz bile takip eden yatmaya hazırlanırken sizden önce yatağımızı ısıtan ve size temas etmeden uyku sorunu çeken bir kediniz var ise sizinle vakit geçirmek oldukça hoşuna gidiyor demektir. Size güven ve sevgi duyduğunun kanıtı olan bu bağlılık aslında evcil dostlarımızın sizi sevdiğini gösteren davranışlardan en temaslı olanıdır.

 

Özel videomuza buradan ulaşabilirsiniz
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar