MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kediniz İçin Evinizi Konforlu Hale Getirin

18.08.2019 15:23:52

Evde baktığınız sevimli dostunuzun kedilerin yaşam şekli eve tam anlamıyla uygun değil. Bu yüzden evinizi kediniz için daha yaşanabilir hale getirmeniz çok önemlidir. Bunun için birçok kedi dostu ev dekorasyonu mevcut. Evinize birkaç eşya ekleyerek ve birkaç alışkanlığınızı düzelterek kedinizin daha konforlu ve rahat bir şekilde yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Hadi yapmanız gerekenleri teker teker inceleyelim! 

Tırmalama Tahtası 

Kediler tırnaklarına bakım yapmak için evdeki koltuk, mobilya gibi sert eşyaları kullanırlar. Koltukların ipi çıkar ve kolayca hasar görür. Kedinizin koltuklarınıza zarar vermemesi için bir tırmık tahtası alın. Bu şekilde hem eşyalarınız sağlam kalacak hem de kediniz tırnaklarına daha kolay bir şekilde bakım yapacaktır.  

Rahat Bir Yatak 

 Uyku kedilerin gelişimi ve sağlığı açısından çok önemlidir. Kediler günün çoğunluğunu uyuyarak geçirirler. Bu yüzden yataklarının rahat olması ve kedinin orayı sevmesi önemlidir. Yatağı kedinizin kendi rahat ve güvenli hissedeceği bir yere yapın. Yüksek bir yer ayarlarsanız kendini güvende hissedecektir. Yatağın bulunduğu yerin sıcak olmasına da özen göstermelisiniz. Ve bu yatak kedinin özel alanında olmalı. Onun için özel bir yer ayarlayın. Sonuçta o da evinizin bir ferdi. 

Dolu Mama Tabakları 

Kediler doğal ortamda gün içerisinde az az sık sık yemek yerler. Bu yüzden mama kaplarını sürekli dolu tutmalısınız. Kediniz canı istedikçe mama yiyebilmeli. Düzenli olarak mamasını ekleyin. Yoksa sizin yediğiniz şeylere göz koyabilir ya da evde mama arayışına başlayabilir. Mama tabağının yakınına su koymayı da unutmayın. Düzenli aralıklarla suyunu tazeleyip değiştirin. 

Özel Alan 

Kedinizde bazen yalnız kalmak isteyebilir. Bu yüzden kedinizin rahat rahat istirahat edebileceği bir alan oluşturmalısınız. Bu alanın sessiz ve ev sakinlerinden uzak olması çok önemlidir. Bu alana oyuncaklar bırakarak kedinizin kaliteli zaman geçirmesini de sağlayabilirsiniz. Kediniz daha huzurlu ve mutlu olacaktır. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar