MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedim Evden Kaçıyor. Sebebi Ne Olabilir?

29.11.2022 11:18:11

Siz de "kedim evden kaçmak istiyor. Sebebi ne olabilir?" şeklinde bir soru soruyorsanız doğru içeriği okuyorsunuz demektir. "Kedim evden kaçıyor." sorusu tüm hayvanseverlerin merak ettiği bir husustur. Çok sevimli olan minik patili dostlarımız kediler, niçin evden bu kadar çok kaçmaya çalışıyor? Doğaları gereği son derece meraklı olan minik patili dostlarımız evden çıkmaya bu kadar iten davranış nedir? Kedi dostlarımız evden kaçmaya çalışmaya çalışıyorsa önlemini alın ancak endişelenmeyin. Kedi dostlarımızın içgüdüsel olarak sergilemiş olduğu bir davranıştır. Fakat bu tehlikeli bir hal de alabilmektedir. Hayatının tamamını ev içerisinde geçirmiş olan bir kedi dostumuz dışarı çıktığında ne yaptığını şaşıracak ve tonla tehlikeli durumla karşılacaktır. Bu sebeple minik patili dostlarımızın niçin ev içerisinde kaçmaya çalıştığını öğrenmelisiniz. Evden kaçma durumuna hızlı bir şekilde son vermelisiniz. Kedi dostlarımızın evden kaçmaması adına alınacak önlemleri de sizlerle beraber sıralayalım istedik.

Kedim Evden Kaçmak İstiyor. Sebebi Ne Olabilir?

Kedi dostlarımızın evden kaçış hikayelerinin birçok farklı sebebi olabilmektedir. Bu gibi durumlarda endişelenmemeniz gerekir ancak çok dikkatli olmanız şarttır. Kedi dostlarımızın ev içerisinde kaçma sebepleri her ne olursa olsun ev içerisinde konforlu bir şekilde büyümüş bir kedi dostumuzun dış dünya hakkında bilgisinin sıfır oldğunu unutmamalıyız. Bu sebeple mutlaka kedi dostlarımızın evden kaçmasını engellemelisiniz. Patili dostlarımızın ev içerisinde kaçmasının sebeplerini belirlerseniz bu durumun önüne kolaylıkla geçebileceksiniz. Kedi dostlarımızın ev içerisinde kaçmasına sebep olacak bazı durumlardan bahsetmek istiyoruz.

Avlanma İçgüdüsü Her Şeyin Önüne Geçiyor

Kedi dostlarımızın ev içerisinden kaçma durumu sizi aşırı endişelendirmesin çünkü ev içerisinde kaçma durumu altında yatacak olan en büyük sebep elbette içgüdüleridir. Kedi dostlarımız ısrarla evden kaçmaya çalışıyor ise sizi sevmediği gibi olumsuz düşüncelere kapılmamalısınız. Minik patili dostlarımız doğa içerisinde aslında avcı hayvan konumunda yaşamlarını devam ettiriyorlar. Kedi dostlarımız ne kadar evcilleştirilse de ve zaman da geçse bu dürtülerinden kurtulmaları imkansızdır. Bu sebeple içgüdüsüne hakim olamayan kedi dostlarımız evden kaçmak isteyebilirler. Hatta bazı kedi dostlarımız bu konuda çok ısrarcı davranışlar sergilemektedir. İçgüdülerine karşı koyamayan bir kediniz var ise evden çıkmak isteyecektir. Elbette bu durumda en iyi şekilde önlemlerinizi almalısınız.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar