MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Ev İçerisinde Yalnız Kalamayan Köpekler Hangileridir?

30.11.2022 16:01:08

Ev içerisinde pek de yalnız kalamayacak bazı köpek ırkları vardır. Genelde mini ırk köpek dostlarımız evde yalnız kalamayabilir Bazı minik dostlarımız ev içerisinde yalnız kalmaya hiç alışık olmamakla beraber bir süre ev içerisinde yalnız kaldığında mobilyaları çiğneme, parçalama gibi yıkıcı davranışlarda bulunabilmeleri mümkündür. Birçok kişi "köpeğim evde yalnız kalamıyor. Sebebi ne olabilir?" derken bazıları ise "köpeğim yalnız kaldığında çok havlıyor" gibi problemler ile karşılaşabiliyor. Bir köpek dostumuz en fazla 7 saat yalnız kalmalıdır. Ancak bazı minik patili dostlarımız 2 saatten fazla yalnız kaldığında hemen strese girebilir. Minik köpek dostlarımız ev içerisinde yalnız kalamıyor diyenlerdenseniz; köpek dostunuzun yanına yeni bir arkadaş sahiplenebilir ya da onları köpek kreşlerine götürebilirsiniz. Köpek bakıcıları da sizler evde yok iken onlarla ilgilenebilecek kişilerdir.

Ev İçerisinde Yalnız Kalamayan Köpekler Hangileridir?

Birçok minik dostumuz evde yalnız kalmaktan çekinir ancak en fazla çekinenler mini ırklar olduğunu söylemiştik. Köpek sahiplenme yalnızca sevimliliği ile ilgilenmek demek değildir. Minik patili dostlarımızın ev içerisine ayak uydurabilmesi, ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde giderebilmeniz çok önem arz eder. Bu sebeple köpek sahiplenmeden önce onların cins özelliklerini çok iyi şekilde okumanız gerekir. Apartman dairesinde oturuyor iseniz havlamaya eğilimi olmayan minik patili dostlarımızı sahiplenmek durumundasınız.

Toy Poodle

Toy Poodle köpeğim evde yalnız kalabilir mi? Gibi bir soru soruyorsanız bunun cevabı elbette hayır olacaktır. Adeta tüy yumağı olan minik patili dostlarımız sahipleri ile arasında çok sıkı bir bağ kurmaktadır. Uzun süre boyunca yalnız kalır ise köpek dostlarımızda ayrılık kaygısı oluşmaktadır. Enerjik ve çok sevecen olan Toy Poodle köpek cinsleri, sürekli oyun oynamak ister. Aşırı havlama eğilimleri onları yalnız bıraktığınızda ortaya çıkabilir.

Amerikan Pitbull

Ailesini korumak konusunda güçlü ve sert olan minik patili dostlarımız, çevresindeki ve görünüşleri ile ürkütse de çok sevimlidir. Amerikan Pitbull cinsi köpek dostlarımız uzun süre yalnız kaldığında evinizi alt üst etmekte çok başarılı bir ırktır.

Bichon Frise

Bichon Frise cinsi köpek dostlarımız yalnız kalmaktan adeta nefret eder. Tam bir kucak köpeği olarak bilinen Bichon Frise cinsi köpek dostlarımız, çok iyi bir yol arkadaşıdır. Kaygı sorunları yaşamaması adına tek başına bırakılmamalıdır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar