MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedim Beni Neden Takip Ediyor? İşte 3 Sebep...

19.05.2023 08:45:44

Kedi dostlarımızın sizi neden takip ettiğini mi sorguluyorsunuz? O halde doğru içeriği okuyorsunuz demektir. Bu içeriğimizde kedi dostlarımızın sizi niçin takip ettiği ile alakalı bilgiler paylaşmak istedik. Kedi dostlarımız sizi takip ediyorsa gerçekten çok sevdiği anlamına geliyor olabilir. Kedi dostlarımız, insanlar ile birlikte çok uzun süre yaşadıktan sonra, onlara bakan kişiler ile benzersiz ve sadık bir bağ kurar. Kedi dostlarımız akşam yemeğinde ya da herhangi bir iş yaparken sizi yalnız bırakmak istemiyor. Size olan dostluğunu apaçık şekilde göstermeye çalışıyor. Oldukça tatlı bir davranış değil mi? Bunun yanında kedi dostlarımız siz aktvite yaptıkça takip ettiğinde bu davranış, birçok aktiviteden daha keyifli hale geliyor.

İlgiye İhtiyacı Olabilir!

Günler oldukça hızlı geçiyor. Hafta ortası olduğunda bunun farkına varmayabilirsiniz. Hatta gün içerisinde bir ihtiyaç olması dahilinde markete geç gittiğini bile fark edebilirsin. Evcil dostlarımız, yoğun gün programı konusunda zaman ayırmanız ve onlara ilgi verebilmeniz adına sizlerin programından geri kalabilir. Kedi dostlarımız onlarla oynamanın ya da mükemmel bir atıştırmalığı paylaşmanın en iyi yolunu çok iyi bilir. Her adımınızı takip edebilemk de dahil olmak üzere varlığını hissettirmek isterler. Kedi dostlarımız sağlıklı ve konforlu bir kedi olarak kalabilmesi adına her gün ona bol miktarda şefkat, ilgi ve leziz atıştırmalıklar verdiğinizden emin olun.

Gittiğiniz Yerler Güzel Kokuyor Olabilir

Duş aldıktan sonra banyodan çıkan güzel kokular normaldir. Kedi dostlarımız ise tam bir koku uzmanıdır. Özellikle banyo gibi güzel kokular sunan her yer kedi dostlarımızın içgüdüsünü harekete geçirir ve onlara çok ilginç bir keyif sunar. Bunun yanında kedi dostlarımız uzanmak için serin bir yer seçiyor olabilir. Ayrıca musluktan su içen kedileri görmüşsünüzdür. Kedi dostlarımız da bunu istiyor olabilir ve bu konuda sizi takip etmek isteyebilir. Akan sular kediler için inanılmaz bir keyiftir! Bunun ile birlikte kedi dostlarımız mutfağınızı, yatak odanızı ya da oturma odasını keşfetmek istiyor olabilir. Sizi takibinin en büyük sebebi bu olabilir.

Hasta Hissediyor Olabilir

Kedi dostlarımız nasıl hissettiği konusunda bizlerle konuşarak iletişim kuramaz. Bunu ancak beden dilleri ile hissettirip iletebilirler. Bir hastalığı olan ya da aşırı stresli hisseden bir kedi dostumuz vücut hareketlerini ve davranışlarını yoğunlaştıracaktır. Kedi dostlarımız normal zamandan çok daha yoğun şekilde size yakın olmak isterse ve sıkıntılı görünüyorsa derhal veteriner hekime danışmalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar