MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Sizi Sevdiğini Gösteren Bazı Davranışlar

5.08.2020 12:17:23

Kediler bizim evcil hayvan olarak en çok tercih ettiğimiz bir canlı türüdür. Öyleki her ne kadar umursamaz ve ilgisiz tavırlarıyla ün yapmış olsalarda aslında kediler oldukça sevgi dolu ve sevmli canlılardır. Kedilerin bu sevgilerini size ne kadar güvenliğini ve sizin onunla ilgilenmenizi istediğini gösteren bazı davranışları vardır.

Kedinizin Sizi Sevdiğini Ve Size Güvendiğini Gösteren Bazı Fiziksel Davranıışlar

Mırıldanmak

Kediler pek çok duygu durumlarında mırıldanırlar. Mesela huzursuz olduklarında, tedirgin olduklarında veya korku gibi durumlarda kendilerini sakinleştirip rahatlamak için bu eğilimi gösterirler. Zira kediler en çok rahatladıklarında, sevildiklerinde mutlu olduklarında mırıldanırlar. Sevimli dostunuzun mırıltılarından ne kadar huzurlu ve mutlu olduğunu şu durumlarda anlayabilirsiniz. 
Kediniz kolunuza bacağınıza sürtünerek mırıldanıyorsa bilinki sizi sevdiğini anlatmaya çalışıyordur. Aynı zamanda tatlı tatlı mırıldanırken ön patileriyle de sanki birşeyler yoğuruyormuş gibi hareketler yapıyorsa, sizi "Çook Çook" sevdiği anlamına gelir.

Size Bakarak Yavaşça Gözlerini Kırpması

Kedilerin gözlerinizin içine bakarak gözlerini kırpması size güvendiğinin bir göstergesi aslında bu kedilerde sık görülen bir davranıştır size bakıp yavaşça gözlerini kırpıştırıyorsa size olan sonsuz güveninin kanıtıdır.

Yüzünüzü Yalaması

Kedinizin sabahleğin yatağınızdan sizi yalayarak uyandırması, size duyduğu sevginin ne kadar çok olduğunu gösterir. Çünkü kediler sahiplerini yalayarak kendi kokularının sahiplerininkilye bütünleşmesini ister. Bu durum biraz garip gibi gözüksede de konuşarak memnuniyetlerini dile getiremeyen kedilerin, Bi nevi dile getirme yöntemleridir.

 

Başlarını Sürtmesi

Kedilerin bir diğer sevgi göstergeleride sizlere sürtünmesidir. Kolunuza bacağınıza sürtünen kediler tıpkı yalama davranışlarında olduğu gibi sizlere kokularını bırakmak ve sizi sevdiğini göstermek için yaptıkları bir davranıştır. Kedilerin kafalarında bulunan ve Kendilerine has kokularının üretildiği kesecikier, kedinizin başını size sürterek bu kokuyu size bulaştırmak istemesidir.

Hediye Getirmesi

Kedinizin evin içerisinde bulduğu herhangi birşeyi getirip sizin önünüze koyma davranışı da sevgi göstergelerinden bir tanesidir. Doğada avcı olan ve atalarından bu yana avcılık ruhu olan kediler, buldukları şeyleri getirip sizin önünüze koyması bir nevi yakaladıkları avı sizinle paylaşmak istemesidir. Bu davranışta avını sizinle paylaşacak kadar size güvendiği ve bir okadar da sizi sevdiğidir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar