MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 Davranışı

17.09.2019 15:41:30

Hayvanlar aleminin en güzel, en başına buyruk ve en şımarık üyeleri olan kedi dostlarımız, kafalarına estiği gibi davranan, özgür ruhlu ve evlerimizin neşesi konumundadırlar. Bu mükemmel canlılar, bizlere olan sevgisini göstermek için türlü türlü hareketlerde bulunurlar. İşte Mihav'ın sizler için derlediği sevimli dostlarımızın bizi sevdiğini gösteren davranışları...

1) Bir bakmışsınız yüzünüzde patiler dolaşıyor...

Güneşin doğduğu vakitler, kedinizin yatağınızda yüzünüzü yalaması, zıplaması ve patileri ile yüzünüze dokunması bazen canınızı sıkıyor olabilir. Çoğu kedi sahibi, kedilerinin bu davranışını daima sabahın aynı saatlerinde yaptığını dile getirmektedir. Bazı kişiler ise bu durumu bir sevgi belirtisi değil de beslenme içgüdüsü olarak görüyor. Kedilerin saati her zaman dakiktir bu sebeple sahiplerinin kaçırmış olduğu şeyleri dahi hatırlarlar. Ancak ne olursa olsun kedinizin bu davranışı sizi kendilerine yakın bulduğunu ve sevdiğini göstermektedir.

2) Bazen tuvaletlerini yapmak için kum kabına ihtiyaç duymazlar!

Evcil hayvan sahipleri, bu davranışı bir sorun olarak görmektedir ancak, kediler stres altında olduğu vakitlerde evin farklı yerlerine idrar yapmaktadır. Kum kabı ile ilişkili bir sorun yaşadığı zaman onu kullanmak istemezler. Bazı hastalıklarda ise kedi dostlarımız kum dışına tuvaletini yapabilir. Bu durum her zaman bir sorun göstergesi değildir. Kedi dostlarımız, bazen sahiplerinin dikkatini çekmek için de bu davranışta bulunabilirler. İdrarını etrafa püskürtür ve bu şekilde ortamı sahiplenir. Bu da sizi ve evinizi ne kadar çok sevdiğinin bir göstergesi olabilir.

3) "Kendi suyumu istemem, senin suyun daha güzel duruyor!"

Kediler için sularının temiz olması oldukça önem arz eder. Bu sebeple kediniz için doldurduğunuz bir bardak su onun en sevdiği şey olabilir. İçgüdüsel olarak kendilerini güvende hissetmek isteyen bu sevimli dostlarımız, su içerken arkalarını 'bilinmeyene' dönmek istemiyorlar. Eğer bardağınızdan su içiyorsa bu güzel bir şeydir, size güvendiğine işarettir. 

4) Önünüzde kendilerini temizlerler.

Kedi dostlarımız günlerinin çoğu vaktini temizlenmeye ve yalanmaya harcamaktadır. Bu davranışı temizlik amacı ile yaparlar ancak tam karşınızda bu davranışı sergiliyorsa, size değer veriyor ve sizi ailesinden biri olarak görüyordur. Kendi temizliği bittikten sonra ise sizin yüzünüzü veya elinizi yalaması da muhtemeldir.

5) Kafalarını sizin kafanıza tokuştururlar!

Kedinizin sizi sevdiğine dair diğer işaret ise kafalarını size tokuşturmalarıdır. Sizinle göz teması içerisindeyken yavaşça göz kırpması ve bacaklarınıza sürtünmesi de daima size olan sevgisini göstermekte. Bizlerden daima ilgi bekleyen bu sevimli dostlarımız sevgilerini de en temiz, saf şekilde size sunarlar.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar
Birolglmz
20.09.2019 06:06:44
Sultan bunu coook yapıyor bende diyorumm neden sürekli kafasını gelip çenemim altına vuruyor surtuyor dıyordum :D