MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Kuyruk Hareketlerinin Anlamları

3.05.2023 11:43:03

Minik patili dostlarımızın kuyruk hareketleri tüm kedi sahipleri tarafından çok merak ediliyor. Onların kuyruk hareketlerinde oluşan birçok mesajı bize iletmelerinin elbette bir anlamı vardır. Mükemmel sevimlilikleri sayesinde yüzlerimize neşe saçan, çok sevdiğimiz kedi dostlarımızın her zaman davranışlarını gerektiği kadar gözlemleyebilmek ve yorumlayabilmek zannedildiği kadar kolay olmaz diye düşünebiliriz. Fakat kedi dostlarımızın kuyruk hareketleri hakkında net bir şekilde bilgi sahibi olduktan hemen sonra kedi dostlarımızın sizlere ne anlattığı konusunda çok daha bilgi sahibi olacaksınız. Bu sayede kolayca anlayabilmeniz mümkün olacaktır. Vaktinizin bir çoğunu beraber geçirdiğimiz kedi dostlarımızın davranışları ve kuyruk hareketi ile bizlerle iletişim kurmaya çalıştığını düşündünüz mü? Minik patili dostlarımızın oldukça gizemli olan bu davranışlarının altında yatan konuları merak ediyorsanız kuyruk hareketi hakkında size söylemek istediğimiz birçok şey var. Ancak şu unutulmamalıdır ki kedi dostlarımızda her ırkın kendine has karakteristik özellikleri bulunur. Kedi dostlarımızı daha yakından tanımak için Mihav arama kutucuğumuza kedi ırkını yazabilirsiniz.

Kedimin Kuyruk Hareketi Ne İfade Ediyor?

Hem yetişkin hem de yavru olan kedi dostlarımızın kuyruklarını hareket ettirme biçimleri aslında bizlerin anlatmak istedikleri husus konusunda çok şey ifade edebilmektedir. Elbette çıkarımlarını ve hareketleri yorumlamanız doğrultusunda harekete geçebilmek adına önce kuyruk hareketlerini çok daha yakından tanımak gerekiyor. O halde sözü uzatmadan gelin hep beraber kuyruk hareketlerine göz atalım.

Kedi Klasiği: Kuyruk Yukarıda

Kedi dostlarımızın kuyrukları yukarı doğru hareket ediyor ya da kuyrukları düz ya da ucu hafif kıvrık şekilde havada duruyorsa kedi dostlarımızın halinden memnun olduğunu ve mutlu olduğunu net şekilde anlamak mümkündür. Bununla birlikte kuyruk yukarıda hareketi kedi dostlarımızın kendisini oldukça güvende hissettiğinin göstergesidir.

Güvende Hissetmiyor: Kuyruk Aşağıda

Eğer kedi dostlarımız kuyruğunu aşağı doğru hareket ettiriyorsa güvende hissetmediği anlamı çıkarılabilir. Bulunduğu ortamdaki herhangi bir şeyden korkmuş ya da yaşadığı bir durumdan oldukça rahatsız olmuş hissediyor olabilir.

Kuyruk Yere Vurulması

Eğer kedi dostlarımız kuyruğunu bir şekilde yere vuruyorsa onun kızgın olduğunu bu durumdan anlayabilirsiniz.

Sizler de bu şekilde kedi dostlarımızın kuyruk hareketlerinden ne anlatmak istediğini anlayabilirsiniz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar