MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Kucakta Yatma İstekleri ve Sebepleri Nelerdir?

5.05.2020 10:14:51

Kış aylarında karşılıklı çıkar ilişkisi içerisinde kucağımızda yatan kediye verdiğimiz ve aldığımız ısı problem olmayacaktır. İşin rengi asıl yaz aylarında bu tüylü yumakların kucağımıza yatmasında değişmektedir. Kediler hava sıcaklığından ve mevsimden bağımsız kendi bazı iç sebeplerinden dolayı kucağımızda saatlerce yatabilir. Karakterlerine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte bazı kedileri de ne yaparsanız yapın kucağınıza alamazsınız. Bu düşük bir oran olup genelde kediler sıcak kucağınızda yatmayı çok severler.

Konu Hakkındaki Özet Videomuz

Tam uyku vaktiniz geldi ve kediniz de size ufak ufak sokuluyor. Tam uzanma pozisyonundayken kediniz size yaklaştı ve yakınlaşmak için kucağınıza yattı. Siz onu biraz sevdikten sonra gitmesini beklerken çoktan uyku evresine geçmiş bulunmakta. Onu uyandırmamak isterken siz uyku pozisyonu almak istiyorsunuz ya da kalkmak istiyorsunuz ama kediniz çoktan kucağınıza kuruldu bile. Bunun nedeni ve nedenleri ne olabilir?

  • Güven Duygusu

Doğumlarından itibaren içgüdüsel olarak annelerine yakın olarak kendilerini güvende hissederler. Sizi ebeveyni olarak gören kedinizin en yakın ve duygusal teması sizle kurmak istemesi oldukça normal bir durumdur. Bazı alışkanlıkları yetişkin bir kedi olsa bile devam edebilmektedir. Size dokunması ve temas halinde olması onun çok daha güvenli ve rahat uyumasını sağlıyor diyebiliriz.

  • Daha Rahat Hissetmek

Yüksek ücretli kedi evleri ve yatakları maalesef sizin kucağınız kadar konforlu gelmeyecektir. Kedilerin sahiplerinden gelen vücut sıcaklığı ve enerjisi çok daha rahat hissettirmektedir. Ayrıca sizlerin onları seveceğiniz %100 garantisi de bulunmaktadır. Kediniz kafasını koynunuza soktuğu anda vücudunu yayacak bir alanı kendisine edinecektir.

  • Sevgi Gösterisi

Size minnet duymak ve bunun karşılığı olarak sevgi gösterisinde bulunmaları çok sık karşılaşılan bir durumdur. Kedilerin her ne kadar bencil ve kendilerini piramidin üzerinde gören canlılar olarak lanse edilse de bunun tam aksidir. Evcil dostunuz kucağınızda uyuyorsa bunun neden cidden size karşı minnet ve sevgi duymasıdır. Konuşmadan hareketleriyle size duygularını gösterir. Kedinizin hal ve hareketlerinden onun ne amaçla kucağınıza gelmek istediğini zamanla daha iyi anlayacaksınız.

  • Negatif Enerjinizi Hissederler

Dışarıda farklı sebeplerle eve geldiniz yoğun iş hayatı, stresli yaşam ya da yaşadığınız bir problem nedeniyle kendinizi salonun bir köşesine attınız. Aktif dinlenme sürecine girmeye çalıştığınız esnada kediniz gelip kucağınıza yatabilir. Daha sonra kedinizi motorunu açarak mırlamaları kesinlikle üzerinizdeki negatif enerjiyi almak için olacaktır. Size güven vermek ve her şeyin yolunda olduğunu belirten bu sesler bir süre sizin de rahatlamanızı sağlayacaktır.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar