MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedileri En Çok Seven 10 Ülke/Şehir

10.10.2019 15:19:14

 

1. Japonya

Japonların kedileri sevdiği bir sır değil. “İyi şanslar kedisi”nden Hello Kitty tema parkına, kedi sevenler için ziyaret edilecek kesinlikle Japonya’dır.

 

2. Mısır

Eski Mısırlılar kelimenin tam anlamıyla Bastet ya da Best adında ilah olan bir kediye tapıyorlardı. Bugün, Mısır’ın her yerinde, hala saygı duyulan kedileri, kedi heykellerini görebilirsiniz.

 

3. İrlanda

Yeşil ada, kara kedilerin iyiye alamet olduğu birkaç yerden biri. At Belfest Castle’ın kaleyi korur durumda orda olan beyaz bir kedini var olduğu ve o orada oldukça kalenin de güvende olacağına dair bir efsanesi bile var. Ayrıca burada ziyaretçilerin kalenin bahçesinin etrafına gizlenmiş kedi temalı dekorları arayabilecekleri bir “Kedi Bahçesi” var.

 

4. Mikonos Adası, Yunanistan

Yunanistan’daki bu ada kedileriyle ünlü. Ana Chora kasabasındaki her sokağın kendine ait bir maskotu bulunuyor. Her köşede bir kedi fotoğrafı asılı ve adadan dönerken evinize kahvenizi yudumlarken bakabileceğiniz adanın maskotlarının fotoğraflarıyla dolu bir kitap götürebilirsiniz.

 

5. Roma, İtalya

Torre Argentina Cat Sanctuary, şehrin en eski tapınak kalıntılarındandır ve yaklaşık 300 kediye ev sahipliği yapmaktadır. Her gün gönüllüler buraya kedileri beslemeye veya sahiplenmeye geliyor. Turistler için, bu kedi sığınağını desteklemek için bir hediyelik eşya alabilecekleri veya bir kedinin uzaktan bakımını üstlenmek üzere ödeme yapabilecekleri bir CatShop mevcut.

 

6. Oakland, Kaliforniya

Oakland, her yıl düzenlenen OAKCATVIDFEST adında bir festivale sahip. Bu festival şehrin birkaç bloğunu kaplıyor ve kedi ürünlerinden, eğlencelere, film gösterilerinden evlat edinmelere kadar her şeye sahip. Festivalin amacı East Bay SPCA’e yardım sağlamak.

 

7. İstanbul, Türkiye

Başıboş kedilerin cenneti olan İstanbul, en az 3 kedi barındıran kedi temalı bir hostel olan Stray Cat Hostel'e ev sahipliği yapmaktaydı. Eğer sanatınızı duvarlara eklerseniz, geceyi ücretsiz olarak geçirebiliyordunuz.

 

8. Key West, Florida

Earnest Hemingway bir çok yönüyle tanınır. Ancak kedi severliği bunlardan biri değildir. Günümüzde müze olan evi bugün 40’tan fazla kediye ev sahipliği yapıyor.

 

9. Moskova, Rusya

Yuri Kaklachev kedilere takıntılıdır. Öyle ki, Moskova’da eski bir tiyatroyu yeniledi ve Moskova Kedi Tiyatrosu ve Kedi Tapınağı’na dönüştürdü. Burada, hayvan yetiştiricilerinin kedileri içerek canlı performanslarını izleyebilir ya da kedi tapınağına gidebilir ve kediler hakkında bilmek istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Ve tabii ki içeride bulunan 200 kedigili sevebilirsiniz, yakalayabilirseniz.

 

10. Londra, İngiltere

Japonda ve Kore’deki başarının ardında İngiltere’de şuan Lady Dinah’s Cat Emporium adlı ilk “kedi kafesi” var. İçeride varlıklarıyla sizi şımartacak 11 kedigille hoş bir İngiliz çayının tadını çıkartabilirsiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar