MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilere Salam Vermek Doğru Mu?

4.08.2019 16:52:52

 

Salam oldukça kolay bulunabilen ve bir o kadar da pratik ürünlerden biridir. Ucuz fiyatı olduğundan da kediler için en çok tercih edilen pratik ürünlerden biridir. Kediler de salam, sucuk, sosis gibi hazır et ürünlerini çok sevmektedir. Peki kedilere salam vermenin doğru olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Salam türü işlenmiş etler kediler ve bizler için de çok zararlıdır. Gelin nedenlerine göz atalım. 

Bakteri İçeriyor 

Hazır salam, sosis gibi 3. sınıf işlenmiş etler kedilerde iç parazitlerin oluşmasına sebebiyet verir. İç parazit oluştuktan sonra büyüyüp diğer organlara yayılmaları oldukça hızlı bir sürede gerçekleşir. İç parazitten kurtulmak için de kesinlikle iç, dış parazit aşklarını yaptırmanız gerekmektedir. Bu şekilde bu organizmalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu yüzden ne kendi kedinize ne de sokak kedilerine salam gibi işlenmiş etleri vermemeniz gerekiyor. İşlenmiş etlere alternatif olarak birçok uygun fiyatlı ürünler bulunmaktadır. Onları tercih etmeniz de fayda var. 

Salam Nelerden Yapılıyor? Biliyor Musunuz? 

Salamı her markette kolayca bulabilirsiniz. Üstelik 2, 3 Lira gibi ucuz fiyatlara. Sizce bu fiyatlara hindi ya da et salam almanız mümkün mü? İçinde gerçekten et var mı? Tabiki de hayır. Firmalar ürünleri ucuza mal etmek ve tüketiciye uygun fiyata satmak için salamın içine kıkırdak, çürümüş et, eklem yerleri, ibikler, tavuk tırnakları, deriler ve kuyruk yağları gibi oldukça kötü şeyler eklemektedirler. Hatta bunların yanı sıra  hayvanların tüy ve kılları da karışmaktadır. Bu içerikler homojen kıvama gelene kadar iyice karıştırılır. Bu yüzden kimsenin ruhu duymaz. İçindekiler kısmına da yansıtılmaz bu içerikler. Bunlara bakacak olursanız salam türü paketli ürünler hiçte iyi bir şey değil. Ne kendiniz için ne de kediniz için. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar