Evde Kedinizin Tırnaklarını Nasıl Kesebilirsiniz?

3.08.2019 14:32:16

 

Bildiğiniz üzere kedilerin tırnağını kesmek hem bizler için hem de kediler için işkence gibidir. Kediniz bu işlem esnasında huzursuzlanır ve agresif bir ruh haline bürünür. Fakat ev kedisi olduğu için tırnaklarını kesmeniz gereklidir. Bu şekilde evdeki koltuk ve benzeri eşyalara zarar vermeyecektir. Evde kedinizin tırnaklarını nasıl daha rahat kesebilirsiniz detaylara bakalım. Bu işlemi kediler için özel üretilmiş olan tırnak makasıyla yapmanız daha sıhhatli olacaktır. 

  

Birinden Yardım Alın

Eğer kediniz çok huysuzsa kedinizin bildiği birinden onu tutmasını isteyin. Kedinizin bildiği biri olmalı çünkü yabancı biri kucağına alırsa daha da hırçınlaşacaktır. Kişi kediyi kucağında tutarken sizde yavaş yavaş kedinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Kedinizin tırnağını kanatmamak için tırnaklarını çok derinden kesmeyin. Kediniz kesimden sonra kendi manikürünü tırmık tahtasında yapacaktır. 

Uyurken Sakince Kesin 


Kediler uyurken de her şeyi tetikte beklerler fakat tırnaklarını yavaş yavaş hırpalamadan keserseniz ses çıkarmayacaklardır. Bu noktada kediniz için tırnak makasını kullanın. Bu şekilde kedinizi rahatsız etmeden kısa sürede tırnaklarını güzelce kesebilirsiniz. 

Sakın Arka Tırnaklarını Kesmeyin 


Kedinizin tırnaklarını nasıl rahatsız etmeden kesebileceğiniz hakkında detaylar verdik. Ama çok önemli bir nokta var. Sakın kedinizin arka patisindeki tırnakları kesmeyin. Neden diye sorarsanız kediler için arka pati çok önemlidir. Arka partileri olmadan hiçbir yere tırmanamazlar. Pencereden ya da başka yüksek bir yerden düşerlerse hiçbir yere tutunamazlar. Siz siz olun ev kedisi diye arka patilerini kesmeyin. 

 

Tırnak Söktürmek İşkenceden Başka Bir Şey Değil! 

Bazı bilinçsiz bireyler hayvanlarının tırnaklarını söktürmektedirler. Fakat dostlarımızın dilsiz olması bize her şeyi yapabilme hakkı vermiyor. Bu insanlık dışı hareketi lütfen yapmayın. Kediler hem işlem esnasında hem de sonrasında büyük zararlar görmektedirler. Kediler kendilerini korumasız hissetmekteler ve psikolojik anlamda da kötü olmaktadırlar. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar