MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerden Öğrenebileceğimiz Hayat Dersleri

9.02.2020 19:18:51

Kediler daha dikkatli yaşamak, anın tadını çıkarmak ve sevinçle gevşemek söz konusu olduğunda usta öğretmenlerdir. Kedilerimiz dikkat edersek bazı değerli bilgiler sunabilirler. İşte kedilerimizden öğrenebileceğimiz hayat dersleri.

Minimalistlerdir

Daha az malzeme daha az tüketim anlamına gelir, değil mi? Bazen insanlar en yeni araçlarını ve en havalı kıyafetlerini biriktirmeye kararlıdır, ancak kediler bize mutlu bir yaşam sürmek için bu şeylere gerçekten ihtiyacımız olmadığını gösteriyor. Daha minimalist bir yaklaşımı tercih ediyorlar.  Bazı elektronik oyuncaklar, catnip, uçan fareler gibi oyuncaklar üzerinde saatler geçirebileceklerini düşünüyoruz, ancak onlar oyuncağın geldiği düz karton kutu için akıllarını kaybediyorlar. Ve bu süt kabı kedi oyuncağına mı döndü? Bu geri dönüşümün parlayan bir örneği.. Ders alındı – teşekkürler kediler!

Vücutlarını dinlerler

Vücudumuzu dinlemek ve onların ihtiyaçlarına cevap vermek yaşamak için mükemmel bir yoldur. Ne yazık ki, çoğumuz için iş, alışveriş, yemek pişirme gibi sinir bozucu barikatlarımız var. Bedenimizi ve zihnimizi tükenmiş hissettiğimiz için umutsuzca kestirmek istediğimizde, her zaman çalışmayı bırakamayız. Öte yandan, kedilerin cevap vereceği kimse yok, pişirilecek yemek yok. Tabii ki, bu küçük sevgili canlıların enerjilerini yönetmesi günde 12 ila 16 saat uyuması gerekiyor. Bununla birlikte, kediler bize vücudumuzun doğal ritimlerine dikkat etmeyi ve biraz daha dinlenmeyi hatırlatır.

Her şeyden bir yatak yaparlar

Kediler, rahatlamak için bir yer seçmeye gelince doğaçlama ustalarıdır. Battaniye, yastık kılıfı, yatak modeline ihtiyaç duymazlar. Aslında, bazen ayakkabının hatta büyük boy bir el kremi tüpünün üstüne uzanırken gördükten sonra, “Nasıl bu kadar rahatlar?” diye düşünüyoruz. Bir anda durabilir, düşebilir ve uyuyabilirler; ayaklarının altında olan her yüzeyden en iyi şekilde yararlanabilirler. 

Her yere yürürler

Trafiği azaltmak ve çevre kirliliği azaltmak için, bazı insanlar bisiklet sürerek, toplu taşıma kullanarak, yürüyüş yaparak doğru yönde atılımlar yapıyorlar. Kediler, her zamanki gibi, önümüzdelerdi. Bir yere gitmeleri gerekiyorsa, yürüyorlar.

Banyo ve güzelleşme rutinleri basittir

Duş veya cilt bakımı söz konusu olduğunda çoğumuzun ritüelleri var. En sevdiğimiz kişisel bakım ürünlerimizi stoklarız ve bazıları ucuz değildir. Kediciklerimiz, devam eden güzelleştirme çabalarımızda kuyruklarını sallıyorlar çünkü onlar için mevcut olan en doğal ürünü kullanıyorlar: tükürükleri. Temizleyici, çevre dostu (en azından onlar için) ve sonsuz bir malzeme kaynağı var.  Keşke böylesine kullanışlı bir çözümümüz olsaydı.

 

Vakti olmayanlar için bu konu hakkındaki özet videomuz!

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar