MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kediler Karton Kutuları Neden Çok Sever?

24.06.2022 11:35:33

Kedi dostlarımız ile birlikte yaşıyorsanız bu mükemmel varlıkların nasıl ilginç alışkanlıkları, davranışları ve beğenileri oluştuğunu yakından görme fırsatına da sahip olursunuz. Pencerenizin önünde oturup minik kuşlara hayran bir şekilde bakıyor olmaları, akan suyu seyretmeye olan hayranlıkları, avcılık içgüdülerini bariz bir şekilde sergilemeleri ve hatta kendilerini temizleme huyları ile hayatlarımıza eğlence ve neşe katıyorlar. KEdi dostlarımızın bütün davranışlarını hızlı bir şekilde anlayablimek pek de mümkün değildir. Hatta bazı kediler gerçekten çok daha fazla ilginç olabiliyor. İşte bu davranışlardan birisi de kedi dostlarımızın kutulara olan düşkünlüğü. Evlerimizin içerisinde bulmuş oldukları bir kutu olduğunda kendileri o kutu içerisine girmekten ve oturmaktan çok keyif alıyorlar. Peki, kedi dostlarımız kutuları niçin seviyor? Bu içeriğimizde sizler için "kediler neden kutuları sever?" sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Birçok ilginç davranışa imza atan kediler hakkında daha detaylı bilgilere gözatmaya başlayalım...

Kediler Kutuları Seviyor mu?

Bu sorunun cevabı "hem de çok!" olmalı. Kedi dostlarımız için konforlu sığınaklardan birisi de kutulardır. Hatta durum öylesine gelişmiştir ki en konforlu alanlar dahil olmak üzere tüm alanlar önemini bir anda kaybedebilir. Kedi dostlarımız kutuları çok sever, kutular içerisinde oturup yatmaya da bayılır. Kedi dostlarımız için bir oyuncaklar aldığımızda, oyuncaktan çok kutuyla ilgilendiğini görürüz. Kedi dostlarımızın bu davranışları zaman zaman bizleri için kocaman bir soru işaretine dönüşse de, kedilerin kutuları sevmesinin geçerli sebepleri var elbette. Şimdi de bu sebeplere bir göz atalım.

Kutular Kediler İçin Hem Saklanma Hem de Avlanma Alanıdır

"Kedim kutuları neden seviyor?" sorusuna tek bir cevap vermemiz mümkün değildir. Birçok faktör onların, kutuları sevmesinde rol oynayabilir. Minik dostlarımız çok meraklı varlıklardır. Etrafları boyunca yeni bir kişi, eşya ya da bir canlı olduğunda ilk olarak onun güvenli olup olmadığını ya da potansiyel bir yemek ile karşılaşıp karşılaşmadığını anlamaya çalışırlar. Gerçekten de mükemmel varlıklar!

Keşifçi duyguları bu amaçlar için vardır. Sürekli olarak az önce saydığımız sebepleri araştırmaya başlarlar. Kutuların ise en önemli özelliklerinden birisi kedi dostlarımız için kendilerini güvende hissedebileceği ve genelde karanlık ve avlarını bekleyip pusuya düşürebilecekleri bir alan sunmasıdır. Avlanmak ve saklanmak arasında kedi dostlarımız arasında çok ince bir çizgi vardır. Ataları her ne kadar yırtıcı da olsa kedi dostlarımızın da av olmaktan kaçınmaları gerekiyor. Kutular bu sebeple onlar için hem saklanma hem de avlanma alanıdır. Böylesine mükemmel bir ortamı hiçbir oyuncakta yakalayamazlar. Bu hissi yaşatabilmek adına alternatiflerden birisi de kedi evleridir.

Sizlere bu içeriğimizde kediler neden kutuları sever? sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Bu mükemmel canlılar hakkında bilmediğimiz o kadar şey var ki zamanla bizler de sizin gibi öğrenmeye devam ediyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar