MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedi veya Köpek Görselleri Paylaşan Kişiler Kendini Yalnız ve Mutsuz Hissediyor

29.10.2020 11:21:18

Sevimliliklerini sıkça arkadaşlarımızla sosyal medya hesaplarımızdan paylaşırken yaşadığımız mutluluğun aslında yalnızlık ve mutsuzluk sonucu paylaşıldığı ortaya çıktı! İstatistik uzmanların en büyük sosyal medya hesaplarından biri olan Facebook üzerinden kullanıcıların bu konu üzerine paylaşımlarını istatiksel olarak inceledi. Kedi insanı ve köpek insanı olarak bu dostlarımızın davranışlarını detaylı olarak inceleyen uzmanların paylaştığı grafiklerde bu durumun tartışmalara son vereceği de gayet açık duruyor. Bu konunun her ne kadar karşı tarafından duracak kişi sayısı fazla olsa da gelin yazımızın devamına geçelim.

 

160 Bin Profil İncelemesi Sonucunda Görsel Paylaşanların Davranışları

İstatistik uzmanlarının kullanıcı davranışları incelemesinde köpek insanlarının daha dost canlısı ve sosyal oldukları ve diğer insanlar tarafından sevilen kişiler olduğunu gösteriyor. Kedi insanları ise mutsuz ve yalnızlık hissediyor. Ayrıca sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşım sonucu yorgun sıkılmış ve mutsuz görünüyor. Köpek sahipleri ise tam tersine enerji dolu ve soğukkanlı görünüyor. Bu kıyaslamada sadece kedi sahiplerinin ve kedi severlerin olumsuz istatistikleri yok! Sosyal çevrede kedi insanların çok daha fazla etkinlik daveti alıyor. Birçok istatistik %100 kesinlik vermese de kullanıcıların etkileşimleri ve Facebook beğenileri neticesinde bu veriler elde edildi. Köpek sahipleri arkadaş ve çevre edinme konusunda çok daha seçici! Tüm bunlara ek olarak kedi insanlarının film zevkleri çok daha iyi görünüyor.

Kedi ve köpek insanı kişilerin film beğenileri ve tercihleri aşağıdaki tabloda çok daha açık şekilde görünüyor. Kedi insanları Terminatör, Otomatik Portakal, Batman gibi filmleri tercih ederken, köpek insanların Grinin 50 Tonu, Not Defteri, Sevgili John gibi daha duygusal filmleri tercih ediyor.

Elde edilen veriler sadece filmle sınırlı değil. Uzmanlar bu kişilerin kitaplara yönelimlerini de inceledi. Her kitabın ayrı güzelliği ve kitap okuma alışkanlığının mükemmel bir davranış olduğunun da altını çizelim! Köpek insanları çok daha popüler olan içerikleri tüketirken, kedi insanları edebi yönü güçlü ve bilim kurguyu listesine ekliyor.

Kedi sahibi olmak ya da köpek sahibi olmak her koşulda mükemmel bir duygu!

Bu seçimlerde genelde insanların iş temposu, yaşam standartları ve ayırabilecekleri zamana bağlı olarak değişebiliyor. Milyarlarca insanın yaşadığı bir dünyada bu istatistiksel veriler ufak bir pasta diliminden alınmış olsa da temel hatlarıyla bizlere istediğimiz verileri sunuyor.

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar