MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedi Sahiplerinin Zamanla Anladığı Şeyler

4.09.2020 11:11:08

Kedi sahiplendikten sonra artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biraz zaman geçtikten sonra anlayacaksınız. Zamanla muhabbetin koyulaşması, onun size, sizin ona alışmanızla sanki yıllardır birliktesiniz hissi gelecek ve evinizin ona uygun şekilde düzenlenmesi, tatil programlarının ona uygun şekilde ayarlanması gibi küçük dokunuşlar ve bir süre sonra kimin kimi sahiplendiği konusunda şüpheye düşmeyle kedi sahiplenmenin ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkına varacaksınız.

Kedi Sahiplerinin Sonradan Farkına Vardığı Gerçekler

Bu sevimli canlılardan bir tanesini evinize kabul ettiyseniz aslında sevimliliklerinin yanında her kedinin farklı karaktere ve hareketlere sahip olduğunu anlayacaksınız. Çoğu kedinin bayılarak yediği mamalara sizin kedinizin burun kıvırarak, bütçenizi zorlayarak aldığınız kaliteli mamanın sahipsiz kaldığına şahit olmak çok üzücü olacak. Evet kedilerin de damak tadı olduğu gibi yeme konusunda çok fazla seçici bir gurme olabilirler.

 • Beslenme konusunda seçici olup sizi çileden çıkartabilirler.
 • İstediğiniz zaman sevme hakkına sahip olmadığınız gibi o size kendini istediği zaman sevdirir.
 • Siz değil o sizin sahibinizdir. Çünkü eğer size sırnaşıyor ve yüzünü sürtüyorsa aslında size yanaklarında ter bezleriyle kokusunu bırakır. Bu koku bizler tarafından fark edilecek düzeyde olmasa da başka kedilere size sahip olduğu mesajını gönderir. Dışarıda bir kedi sevip de eve geldiğinizde size aksi tavırlar sergilemesinin neden değişik kokular almasıdır.
 • Yaptığı bazı absürt hareketler size güveniyor olduğunu gösterir.
 • Sizin yüzünüzü, kolunuzu, saçınızı yalaması artık onunla bir aile olduğunuzun nişanesidir.
 • Siz gece yatarken, o yeni uyanıyorsa artık kedilerin gececi hayvanlar olduğunu ve avlanma duygularının kabardığını öğrendiniz demektir.
 • Koltuk arkaları, çekmeceler, açık dolaplar tüylü dostlarımızın saklanmaları ve uyumaları için mükemmel noktalardır. Kedinizin kaybolduğunu düşünüyorsanız ilk önce buraları kontrol etmeyi unutmayın.

 • Tırmalama tahtası satın almadığınız taktirde halı ve mobilyalarınız onlar için tırnak törpüleme araçları olabilir.
 • Her türlü ev aksesuarı onlar için oyuncak haline gelebilir. Onların da stres atmaya ve eğlenmeye hakkı olduğunu bir takım kedi oyuncaklarıyla güzel vakit geçirebileceğini aklınızdan çıkarmayın.
 • Yaz aylarında şort ve tişört giydiğinizde, sevginin dozunu kaçırmanız halinde her tarafınız minik çizikler içerisinde kalacaktır.
 • Kedinizin mevsim geçişlerin tüy dökme seviyesi artacağı için bu dönemlerde sıkça temizlik yapmanız gerekebilir.
 • Yatağınız ve kucağınız onlar için keyifli uyku bölgeleridir. En meşgul olduğunuz ya da yatağınıza gittiğiniz zaman onun küçük sürprizlerine kesinlikle hazır olun. Kedilerin ne kadar keyfine düşkün canlılar olduklarına siz bile inanamayacaksınız.Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar