MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedi Sahiplendikten Sonra Yaşayacağınız İlginç Vaziyetler

10.06.2020 10:57:31

Taze kedi sahibi insanların genelde duyduklarının aksine çok daha ilginç ve eğlenceli deneyimler yaşayacağı bu konudaki tecrübeli kişiler tarafından sık sık dile getirilmekte! Yaşanmadan görülemeyeceği üzere kediler ilginç ve karakterleri farklılık gösteren canlılardır. Sevimliliklerinin yanında esrarengiz varlıklar olmaları sahiplerinin kalplerini kazanmadaki ustalıkları kimi zaman yaşattıkları olumsuz durumların dahi görmezden gelinmesini sağlamaktadır. Evin yaramaz ve serseri çocukları özellikle kısırlaştırılana kadar yaşadıkları enerji patlaması ve hareketlilikleriyle ilk birkaç yıl kendini olduğu kadar sahiplerini de eğlendirmeye devam etmektedirler.

Genelde bir kedi sahiplenmeden önce olumsuz fikirleri ve düşünceleri olan kişiler bir süre sonra geç kaldıkları için duydukları pişmanlığa defalarca şahit olmuşsunuzdur. Genelde yaygın bilinen düşünce insanların kedileri değil, kedilerin sahiplerini sahiplendiği yönünde olup kısmen doğrudur.

O İstemeden Siz Onu Sevemezsiniz

O arzu edip kucağınıza gelirse ne ala fakat ayy gel seni seveyim dediğinizde patiyi yemeniz olası bir durumdur. Keyifli olduğunda belki biraz şefkat ve ilgi ihtiyacı olduğunda kendini size sevdirmesi en mümkün senaryo gibi olacak.

Sizi Sahiplenme Konusu

Muhtemelen size kafasını sürtüyor ve kuyruğunu dikiyorsa amacı size şirinlik yapmak değil salgıladığı birtakım kokular sayesinde sizin ona ait olduğunu etrafa göstermek olabilir. Belki bizi insanlar bu kokuları fark edemeyiz ama kediler arası iletişimde bu durumun önemi büyüktür. Sokakta başka kedi sevdiğinizde üzerinize sinen başka kedilerin kokusu bu nedenle kedinizi çılgına çevirmektedir.

Ailenin Bir Bireyi Olduğunu Göstermekten Çekinmez

Ortamını ve çevresindeki insanları da sahiplenen kediniz bunu sizlere göstermekten geri kalmaz. Yatarak karnını sevdirmesi, değişik pozisyonlarda evin farklı köşelerinde uyuyakalması, sizi sık sık yalaması bunun bir göstergesidir.

Bilimsel Araştırmalar Neticesinde Daha Mutlu Olacaksınız

Siz fark etmeseniz de çok daha sağlıklı ve neşeli bir hayata “merhaba” diyeceksiniz. Evcil hayvan sahiplerinin çok daha sağlıklı ve mutlu olduğu araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Bunu deneyimleyerek öğrenecek ve şu ilginç istatistikler içerisinde kendinize yer bulacaksınız. Kedi sahiplerinin kalp krizi riski düşüktür. Stres ve yalnızlık hissini daha az yaşarlar. Mırlaması ve sıcaklığı sakinleştirici ilaç etkisine sahip olup kan basıncını olumlu yönde düzenler.

Eskisi Gibi Olmayacak Birçok Yeni Şey

Siz gündüz işteyken kediniz uyuyacak ama siz yatınca ortalığı ayağa kaldıracak. Sabah siz işe gitmek zorundayken onun fosur fosur uyuması kimi zaman onun bir baykuş olduğunu düşünmenize neden olabilir. Tırmalama tahtasına onu alıştıramadıysanız artık hiçbir mobilya ve koltuk eskisi gibi olmayacak. Tüm Bunların yanında kafasını sokabileceği tüm dolaplar çekmeceler poşetler kutular açık kapılar onun keşfetmesi gereken yeni yerler. Evinizde her obje onların oyuncağı evinizde her delik onların dinlenme alanı!
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar