MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedi Evi ve Yatağı Nasıl Seçilmeli?

18.12.2019 11:38:13

Kedi Evi ve Yatağı Nasıl Seçilmeli?

Ne kadar sokaklarda çok zor şartlarda yaşasalar da kediler karın ve pati kısmından çok kolay üşütebilmektedir. Onların en büyük derdi karınlarını doyurmak ve kendilerinin girebilecekleri sıcak bir yuva ihtiyacıdır. Yattıkları yatağın temiz ve geniş olması, yumuşak ve sıcak tutabilmesinin yanında buna uygun malzemeden üretilmiştir olması ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir. Evde yaşayan kediler için de sıklık kedi gribi nezlesi ve üşütme olayları görülebilmekte olup sağlıklarına özellikle soğuk havalarda dikkat etmemiz önemlidir.

Seçim yaparken kedi sayınız, kedilerinizin ne kadar hareketli ve oyun düşkünü olduğu, uyku ile uyanıklık sürelerinin dengesi önemli bir kriterdir. Evinizin ısıtma ve yalıtım sistemi gündüz ve gece evinizin ısı derecesini göz önüne almak, cidden kedi evine ya da yatağına ihtiyacınız olup olmayacağına karar vermeniz açısından size fikir verecek diğer unsurlardır. Günümüzdeki birçok kedi evi modelinde, oyun oynama ihtiyaçlarını karşılamak adına minik oyuncaklar ve doğaları gereği tırmalama ihtiyaçlarını karşılamak için tırmalama tahtası bulunan modeller üretilmektedir.

 

Yuva ve Oturaklı Tırmalama Tahtalı Kedi Evi

Yavru ve yetişkin kediler için uygun olmakla birlikte birden fazla kedisi olan kedi sahipleri için fazlasıyla yeterli gelecektir. Dinlenme ve uyku ihtiyaçlarını karşılarken, tırnaklarını mobilya ve diğer eşyalarınızı zarar vermemesi adına kullanabilecekleri 2 adet tırmalama çubuğuna sahiptir. 80cm yüksekliğe ve 50cm taban çapına sahip olması dekoratif görüntüsünün yanında çok da yer kaplamamasını sağlamaktadır.

Satın almak için tıklayınız

 

Oturaklı ve Yatma Bölmeli Kedi Evi

Çok basit ve minimal dizayna sahip bu model, yer sorunu yaşayan ve tek kedisi olanlar için oldukça ideal bir üründür. Sağlam örme keten halata sahip tırmalama çubuğu sayesinde mobilya ve halılarınızın ömrünü uzun tutmanızı destek olacaktır. 65cm yükseklikteki ve 35cm çapındaki bu ürün oldukça az yer kaplamaktadır.

Satın almak için tıklayın

 

Merdivenli Tırmalama Çubuklu Kedi Evi

Hem yavru hem de yetişkin kediler için uygun olan ve birden kedisi olan evcil hayvan sahiplerinin gözden kaçırmaması gereken bir modeldir. Uyku, dinlenme ve oyun alanı sunan oldukça yumuşak kumaşa sahip ve geceleri sıcak şekilde uyumasını sağlayan tasarıma sahiptir. Ebatları nedeniyle evinizde yer kaplaması sıkıntı yaratmayacak ve uygun bir köşenizin olduğunu düşünüyorsanız, evcil dostlarınıza kendi alanını yaratmasında yardımcı olabilirsiniz.

Satın almak için tıklayın

 

FlipPet Butterfly Yuvarlak Kedi Yatağı

Yumuşak kumaşı ile kediniz kolaylıkla adapte olabilirken, kolayca temizlenmesi ile işinizi kolaylaştıracaktır. İç dolgu malzemesi deforme olmasının ve görüntüsünde bozulma olmasının önüne geçmektedir. Farklı seçenekleriyle odanıza uyumlu rengi seçebilirsiniz. 45cm çap ve 15cm yükseklik ile çok fazla yer kaplamayarak, evcil dostunuzun ihtiyacına uygun ve basit bir modeldir.

Satın almak için tıklayın

Mavi Kırmızı Mor

 

Pet Preety Eskimo Tipi Polar Kedi Yatağı

Onlara gizlilik ve kendi alanlarını sağlamak için eskimo ev tiplerine benzeyen eşsiz bir kedi yatağı modelidir. Yumuşak ve polar yapısı kedinizin üşümesini engelleyerek her daim sıcak kalmasını sağlayacaktır. 40 x 42 x 32 cm ölçülerinde fazla yer kaplamayan ama çok fazla iş gören bir modeldir.

Satın almak için tıklayınız: Mavi ve  Kırmızı

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar