MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedi Beslenmesinde Yaş Mamanın Önemi

21.07.2022 11:09:35

Kedi dostlarımızın beslenimi, patili dostlarımızın konforlu ve sağlıklı yaşam sürebilmesi adına en önemli hususlardan birisidir. Gelişim sıralamaları, damak zevkleri ve sağlık durumları göz önünde bulundurularak formüle eidlmiş kedi dostlarımızın yiyecekleri, ihtiyaç duymuş olduğu besinleri almalarını sağlamaktadır. Kuru mamalar kedi dostlarımızın temelini oluşturuyor olsa da kedi yaş mamalarının sunmuş olduğu avantajlar da göz ardı edilemez. Adeta kuru mamalar gibi kedi dostlarımızın gelişim döneminde ve özel ihtiyaç doğduğu zaman özel olarak formülize edilmiş yaş mamalar hem su ihtiyacının karşılanmasını hem de yağsız kas kitlelerinin desteklenebilmesini sağlar. Bunun yanında ihtiyaç duymuş olduğu lezzet çeşitliliğinin de sağlanmasını mümkün kılıyor. Tabi ki yaş mama ile beslenimin ya da beslenme programına yaş mama katılmasının da belirli kuralları vardır. Bu içeriğimizde sizler için kedi dostlarımızın yaş mama ve kedi konserveleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Patili Dostumuza Özel Kurgulanmalı: Beslenme Şekli

Kedi dostlarımızın yalnızca kuru mama veya yalnızca yaş mama ile beslenmesi ya da her iki mama türünün karıştırılması ile edilmiş olduğu beslenme planına uyum sağlamaları oldukça mümkün. Bu nokta üzerinde dikkat edilmesi gereken durum tamamen kedi dostlarımızın ihtiyacı ile ilgilidir. Kuru mamalar, özel formülleri sebebi ile minik dostlarımızın gün içinde alması gereken minera, vitamin, kalori ve besinleri eksiksiz şekilde sunuyor. Yaş mamalar, sunmuş olduğu yüksek lezzet ile kedi dostlarımızın iştahsızlık sorununu da kökten çözüyor. 

Özel bir sağlık problemi bulunmadığı takdirde ve veteriner hekiminizin önerisi ile kedi dostlarımız kuru ya da yaş mamalar ile beslenebilmektedir. Her zaman önemli olan bu dengenin doğru bir şekilde sağlanması olacaktır. Yüksek kaliteli, kedi dostlarımızın değişen temel ihtiyacının karşılanabilmesi için özel olarak formüle edilmiş yaş mamalar, özellikle de iştahsızlık sorunu yaşayan kedi dostlarımız için, operasyon geçiren, tedavi sürecindeki ve kronik diş ve ağız sağlığı sorunları sebebi ile mama tanelerini çiğnemekte zorlanan kedi dostlarımızın beslenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Sunmuş olduğu faydalar üzerinde dostlarımızın sağlıklarının korunmasına da yardımcı olur.

Yaş Mamaların Faydası: Su İhtiyacını Destekler

Kuru mamalar yaklaşık yüzde 10 oranında su barındırken yaş mamalar ise yüzde 70 ve 80lere kadar su ihtiyacına varır. Yaş mamaların kedi dostlarımız hidrasyona katkısı önemli olmuş olsa da her zaman taze temiz suya erişebilmelerinin sağlanması kesinlikle unutulmamalıdır.

Kedi dostlarımızın yaş mama ile beslenmesi konusundaki bu yazımız sayesinde daha net bilgiler vermeye çalıştık. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar