Kedi Astrolojisi

23.07.2019 13:52:01

 

KEDİ ASTROLOJİSİ

Güzel, ufak veya tombul bir kediniz var mı? Astrologlar diyor ki, evren, yavru kedilerimizin kişiliklerini ve ruh hallerini en az bizi etkilediği kadar etkiliyor. Küçük hayvanlarımızın neden sevgi dolu veya ısırgan olduğuna dair ipuçları için kedilerin burçlarına bakalım.

 

                                                                                                    

KOÇ (21 Mart – 19 Nisan)

Koç kedi yavruları kovalamacayı ve av peşinde koşmayı seviyorlar. Bu coşkulu koç burcunun enerjisi. Koç kedileri sarılgan, sırnaşık değiller ancak size olan yakınlıklarını avlayıp getirdikleri ufak “hediyeler” ile gösterirler. Onu ekstra ilgi ve oyunlarla ödüllendirirseniz sonunda yorgun düşüp kucağınızda uyuyakalacaklar..

 

                                                                                                       

BOĞA (Nisan 29 – Mayıs 20)

Boğa kedilerinin en sevdiği şey şımartılmaktır. Koyduğunuz her tür mamayı yerler –kötü kokan ve yapışkan olanlar en sevdikleridir- ve sizin bütün yemeklerinizin artıkları için yalvarırlar. Eğer boğa burcu kediniz tamamen doyarsa, tombul küçük bedenleriyle mırılmadak veya okşamak için kucağınıza atlar. Mırıldanmaları bitene kadar kalkmazlar ancak bu mırıldamalar bazen asla son bulmaz. Bütün karnını sevdiğinizde çok hoşuna gider.

 

                                                                                                        

İKİZLER (Mayıs 21 – Haziran 20)

Sadece bir kediniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer ikizler burcu bir kediniz varsa böyle bir şey düşünemezsiniz. İki kişilik taşırlar ve kedilerin şapşal olması ile ilgili ünlerinden sorumlu olabilirler. Ancak, bahar bebek kedi sezonudur ve bu yüzden kedilerin çoğu ikizler burcudur. İkizler kedileri sizinle çok iyi iletişime geçebilir. Bütün kedi dilini kullanarak size acıktığını ya da sizinle oyun oynamak istediğini söylebilir. Hatta onunla ilgilenmeniz için uyanmanızı istediğini söyler, örneğin sabahın dördünde. Enerjik, meraklı, haylazdır. Mücevherlerinizi çaldığında, sırf eğlencesine çantanızdaki eşyaları yerlere döktüğünde şaşırmayın. Bunları yaptığında ona dönüp bakarsanız size miyavlayarak “Ne?” diyebilirler.

 

                                                                                                       

YENGEÇ (Haziran 21 – Temmuz 22)

“Ürkek kedi” dediğimiz kediler, çoğunlukla hassas yengeç burcu kedisidir. Sevimli, sakin, şefkatli yengeç kedileri sakin ortamları tercih ederler. Ailelerine karşı çok koruyuculardır –kendi yavruları ve siz- sizin peşinizde dolanırlar. Bazen sadece sevimli evcil hayvanınız olarak bazen de sizi yalayıp temizlemek için. Eğer yengeç kedinizi bulamıyorsanız, sizin peşinizde dolanmıyorsa, bir yatağın altına ya da dolapların içlerine bakın. Bazen sakin bir yerde saklanmak isterler ancak sonunda mutlaka size geri gelirler.

 

                                                                                                       

ASLAN (Temmuz 23 – Ağustos 22)

Sevgi dolu küçük aslanlar, zodyağın en çok dikkat gerektiren kedileridir ve bu yüzden çokfazla sevgi ve oyuncakla şımartılmaları gerekir. Bir aslan kedisi ile yaşamak son derece etkileyicidir, dikkat çekmek için evin etrafında dolaşırlar ve ev halkının ona hizmet etmesini beklerler. Eğer istediklerini vermezseniz aslan kedisi sizi yatağınıza işeyerek ya da tırmalayarak cezalandırırlar. O zaman kükreyen sen olmak zorunda kalırsın.

 


                                                                                                       

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak kedileri onları memnun etmenizi ister. Eğer yapmazsanız, kızdıklarını bilmeniz için sizi ısırırlar. Ama aslında başak kedileri memnun etmek o kadar da zor değildir. Her zaman en sevdiği yiyecekleri aldığınızdan emin olun ve çöp kutularını temiz tutun. Aynı şeyi yaparak sizi ödüllendireceklerdir çünkü çok düzenlidirler ve kendilerini temız tutmaya bayılırlar. Düzenli bir ev istiyorsanız başak kedisi tam size göre.

 

                                                                                                     

TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Selam güzellik! Güzellik gezegeninin yönettiği terazi, muhtemelen en güzel gözlere ve tüylere sahiptir. Terazi kedisi kendisi için ve hatta sosyalleşmek için oldukça zaman harcayacaktır. Onun yalnız kalmadığından emin olun. Çünkü terazi kedileri arkadaşlığa ihtiyaç duyarlar. Siz evde yokken zaman geçirebileceği, oyun oynayabileceği başka bir kedi isterler. Evdeyken de sizden başka insanlar olması onu mutlu eder. Hepsini tek te selamlar ve onların dikkatini çekmeye çalışır.

 

                                                                                                       

AKREP (23 Ekim – 21 Kasım)

Cadılar bayramı için tasvir edilen o kara kediyi hepimiz biliyoruz. Kendisi muhtemelen akrep burcu. Karanlık, kibirli, alıngan, tatmin edilemez ve oldukça kıskançtır. Özellikle de kendisinden başka bir kediyi seviyorsanız. Akrep kedileri sizden bir şeyleri saklamayı sevdiği kadar, kendisi saklanmaya da bayılır. Dolabınızın arkasına ölü fare bırakmak, anahtarlarınızı çalmak gibi hobileri olabilir. Böylece onları evde bırakıp gitmezsiniz.

 

                                                                                                     

YAY (22 Kasım – 21 Aralık)

Gündüzleri birden ortadan kaybolan kedilerdir. Her zaman etrafta dolanan yay kedisi, maceracıdır. Dolaşmaya ve keşfetmeye bayılır. Onlar için güvenli bir dış mekan bulmak macera duygusu ve güvenliği için iyi olabilir. Ayrıca yay kedilerinin dikkatsizce eşyaları yere dökmek, oyuncaklarını dağıtmak gibi huyları olduğundan, bu mekan evinizin düzeni için iyi olabilir.

 

                                                                                                        

OĞLAK ( 22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak kedisi patronun kim olduğunu bilir. Size karşı oldukça bağlıdır sizden de aynı şeyi görmeyi bekler. Oldukça gayretli ve hedeflerine ulaşma konusunda kararlıdırlar. Örneğin gece odanızın kapısını kapatırsanız ve içeri girmek istiyorlarsa, istedikleri olana kadar kapıyı tırmalamalarını duyarsanız ve sonunda içeri alırsınız. Çünkü ikna edicilerdir.

 

                                                                                                        

KOVA (20  Ocak – 18 Şubat)

Kediniz kendine özgü hareketleri olan ilginç bir kedi mi? Her zaman başka şeylerle uğraşan ve diğer kedilerin yemeyeceği şeyleri yiyen? Muhtemelen kendisi kova burcu. Bağımsız, çılgın ve değişik. Kova kedileri sıkılmaya dayanamaz, o yüzden onları eğlendirmelisiniz. Eğer yapmazsanız meraklı olabilirler ve merak hakkında ne dendiğini biliyorsunuz. Bunun yerine ona bazı hareketler öğretebilirsiniz.

 

                                                                                                         

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Sevgi dolu ve mutludurlar. Balık kedileri genelde sakin ve huzurludur. Uyumayı çok severler böylece rüyalarında fareleri ve böcekleri kovalayabilirler. Psişik güçlere sahiptirler bu yüzden zor bir gün geçirdiğinizde bunu sezer ve kendinizi iyi hissedene kadar yanınızda oturur.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar