MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Jack Russell Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

12.10.2022 11:35:48

Jack Russell cinsi köpek dostlarımızın enerjileri asla tükenmiyor. Sürekli olarak oyucu ve aktif olan Jack Russell cinsi köpek dostlarımız her ne kadar tilki avcısı olarak bilinse de ev ve apartman hayatı için çok uygun bir ırktır. Elbette enerjisini atacak imkanlar sağlayamıyorsanız bu türü sahiplenmemenizi öneriyoruz. Çocuklar ile arası iyi olsa dahi eğer küçükken sosyallik eğitim verilmediği takdirde yabancı insanlar ve diğer evcil hayvanlar için sakıncalı olabilmektedir. Özellikle kedi gibi kendinden çok daha küçük canlıları birer av olarak görmeleri mümkündür. Kazmaktan, koşmaktan ve oyun oynamaktan çok zevk alan Jack Russell cinsi köpek dostlarımız bunların yanında yüzmeyi de çok seviyor. Yeni yerleri keşfetmeyi çok seven bu ırk, tatile gittiğinizde yanınızda götürürseniz bu durumdan son derece mutlu olacak bir türdür. Jack Russell cinsi kköpek dostlarımız ortaya çıkmadan önce bu ırkı keşfedebilmek adına John Russell birçok farklı türün çiftleşmesini sağladı. Bu melezleme sonucunda Jack Russell cinsi köpek dostumuzu buldu. John Russell'in asıl mesleği ise papazlıktır. Ancak çok büyük bir av tutkunu olan bu kişi tilki avlıyordu. Bu ırkı bulurken amacı hem tilkilerin izini sürecek bir köpek hem de uygun boyutlarda bir tür hayal etmişti. Beagle cinsi köpek ve Bull Terrier benzeri birden fazla ırk melezlendi ve sonunda Jack Russell türünü buldu. 19. yüzyıl sıralarında ortaya çıkan bu cins sonrasında tüm dünyaya yayılmış oldu. Temelde tilki avcısı olan bu tür ev köpeği olarak da kullanılabilir.

Jack Russell Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Oldukça neşe dolu, son derece enerjik olan bu tür en iyi arkadaşınız olmaya adaydır. Jack Russell cinsi köpek dostlarımız onlara bakan kişilere ve aile üyelerine çok bağlıdır. Sizinle vakit geçirmekten ve oyun oynamaktan çok zevk alırlar. Çocuklarla son derece iyi anlaşabilirler. Ev içerisinde pek fazla sorun çıkarmayıp oyuncakları ile saatler boyunca vakit geçirebilen harika türdür. Kendisine ait oyuncaklara ve eşyalarına çok bağlıdır. Bunların kaybolması ya da elinden alınması onları agresif bir yapıya sokabilir. Kendileri dışında evde başka hayvan beslemek çok da mümkün değildir. Başka köpeklerle çok anlaştığı söylenemez. Tüm bu özelliklerin yanında Jack Russell cinsi köpek dostlarımızın egzersizini kesinlikle aksatmamalısınız.

Jack Russell Cinsi Köpek Bakımı

Bakımı çok kolay ırklardan bir tanesidir. Genelde hareketli olsalar da ev içerisinde enerjisini atacak oyuncaklar alırsanız ev yaşamına son derece uyumluluk sağlayabilir. Sık yıkamanız gerekmez düzenli olarak tırnak bakımı ve rutin veteriner kontrolleri yeterli olacaktır.

Sizlere bu içeriğimizde Jack Russell cinsi köpekler hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar