MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Çatal Burun Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

13.10.2022 12:34:53

Çatal Burun cinsi köpek dostlarımız, Türkiye'mizin Akdeniz Bölgesi'nde bulunan Mersin ilimizin Tarsus ilçesinde çok daha fazla görülmektedir. Çatal Burun cinsi köpek dostlarımız günümüz içerisinde ırk olarak kabul edilmemiştir. Ayrıca standartları halen belirlenememiş bir canlı türüdür. Bununla beraber sayılarının az olduğu biliniyor. Çatal Burun cinsi köpek dostlarımız yerel keklik avcısı olarak da tanınmaktadır. Ayrıca Türk insanı tarafından yarık burunları ile tanınınır. Bunun yanında insanların Çatal Burun cinsi köpek dostlarımızı tercih etmesinin ana sebebi ise onların zeki, sadık ve mükemmel bir avcı köpek cinsi olmalarından kaynaklanır. Biz insanlar ile ilişkileri son derece iyi düzeyde seyreder. Ayrıca bununla beraber küçük bir bedene sahip olmaları da Çatal Burun cinsi köpek dostlarımızın hayvan severler tarafından dikkat çekilmesini sağlamıştır. Bu sebeplerden dolayı ülkemizde son derece sevilen, korunması gereken ve her an onları sevmemiz gereken canlı türlerinden bir tanesidir.

Çatal Burun Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Çatal Burun cinsi köpek dostlarımızın karakter yapıları sebebi ile yüksek avcılık özellikleri vardır. Oldukça dikkat çeken bir köpek türü olmaları sebebi ile hayvan severlerin gözdesi haline gelmiştir. Bunun yanında nadir bulunan Çatal Burun cinsi köpekler sadık, çevik ve özverili olarak bilinir. Yüksek bir enerjileri vardır. Çatal Burun cinsi köpekler avcılar tarafından çok daha iyi tanınır. Çok fazla ava götürülen bu köpek türü dünyada ise Turkish Pointer olarak biliniyor. Apartman dairesinde yaşıyorsanız Çatal Burun cinsi köpek dostlarımız sizin için uygun olmayabilir. Bu sebeple her insanın beslemesi gereken bir köpek türü değildir. Çatal Burun cinsi köpek dostlarımızın ev içinde zaman geçirmesinde sorun yoktur ancak gün içerisinde bahçede olması gerekir. İtaat duygusu oldukça yüksektir. Çatal Burun cinsi köpek dostlarımız yabancı kişilere ve diğer evcil hayvanlara sert tavırlar sergileyebilir. Bu sizin tamamen sosyallik eğitiminize bağlıdır. Çocuklarla arası iyi görünebilir.

Çatal Burun Cinsi Köpek Bakımı

Çatal Burun cinsi yani dünyadaki ismi ile Turkish Pointer türü köpeklerin tüyleri oldukça kısadır. Bu sebeple bakımları kolay olacaktır. Haftada bir ya da iki kez taramanız yeterli gelebilir. Tırnaklarının ve kulak temizliği sırasında bakımları rutin olarak kontrol edilmeli ve temizlenmesi gerekiyor. Gerektiğinde ise banyo yaptırmayı ve rutin veteriner kontrollerini aksatmamanız gereken bir ırktır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar