MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hayvan Sevgisini Konu Alan 7 Farklı Film Tavsiyesi

15.06.2020 13:16:59

Evcil hayvan sahiplenenlerin yaşadığı bu eşsiz ve derin sevginin yanında hayatımıza kattıkları renk tartışılmaz. Hayvan sevgisi, onların hayatımıza yaptığı güzel dokunuşlar, yaşadıkları fakat bizim göremediğimiz yaşam mücadelesi ve niceleri. Bu konuda sinema perdesine taşınmış birçok filmin yanı sıra içinizi ısıtacak bu yapımların sizlere tavsiye edeceğimiz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Köpek Adası (Isle of Dogs) 2018

IMBD Puanı: 7.9

Hastalık bahanesiyle Japonya’da toplatılan tüm köpeklerin kötü şartlar altında bir adaya sürülmesi konu ediliyor. Ölüme terk edilen bu şirin dostlarımızın içerisinde kendi köpeğini adadan kurtarmak isteyen bir çocuğun oraya gitmek istemesi ve arayış mücadelesi keyifli bir maceraya dönüşüyor. Müzikleri karakterleri ve olay örgüsüyle izlenmesi gereken bir film.

Fragman

 

Sokak Kedisi Bob (A Street Cat Named Bob) 2016

IMBD Puanı: 7.3

Gerçek bir hayat hikayesi ve kitap uyarlaması da olan bu filmde Londra'da yaşayan madde bağımlısı bir gencin sokaklarda şarkı söyleyip hayatta kalma mücadelesi ve sokak bulduğu hasta kedi Bob'u tedavi ettirme süreciyle başlıyor. İyileştikten sonra her gün onunla seyahat etmeye başlayan bu kedinin James'in sokak şarkı söylerken ona eşlik etmeye başlaması ve hikâyenin keyifli şekilde ilerlemesiyle devam ediyor.

James ve Bob’un gerçek hayattaki videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Fragman

 

Alfa Kurt (Alpha) 2018

IMBD Puanı: 6.7

Tarihi-macera filmi olan Alfa Kurt, av sırasında yaralanan ve öldüğü düşünülen ana karakterimizle karşılaşır. Buzul çağına yakın zamanda geçen bu filmde diğer kabile üyeleri ve babasının umudunu kestiği anda yaralı şekilde, vahşi kurtla bağ kuran gencin hayatta kalma mücadelesi ve zorlu şartlarda yaşadıkları güçlükleri konu alıyor.

Fragman

 

Marley ve Ben (Marley & Me) 2008

IMBD Puanı: 7.1

Komedi türü olmakla birlikte yer yer romantizm ve macera da sunan bu keyifli filmde yeni evli bir çiftin çocuk sahibi olma planları arasında yavru bir köpek sahiplenmeleriyle değişen hayatlarını konu alıyor. Marley ismini verdikleri bu şirin yavru köpek zamanla büyürken sorunları ve istekleri de artıyor. Eğitilmesi konusunda zorluklar da yaşayan bu köpeğin yaptığı muzurluklar da beraberin bu çiftimizin cehenneme dönüşen hayatını komik şekilde bizlere sunuyor.

Fragman

 

Hachi: A Dog's Tale 2009

IMBD Puanı: 8.1

Bir profesör ve köpeğin dostluğunu anlatan bu film aşırı duygusallık içeriyor. Tren istasyonun bulduğu Akita cinsi yavru köpeği sahipleniyor ve bir taraftan da eşinin baskılarına karşı direniyor. Tatlı köpeğimiz çevreye ve tüm aileye kendisini sevdirirken zamanla işlerin rengi değişmektedir. Köpek ve insan dostluğunu çıplak bir şekilde anlatan bu film gerçek bir hikâyeye dayanmaktadır. Yaşanan olaylar silsilesi sizi hüzne boğabilir.

Fragman

 

Benji 2017

IMBD Puanı: 6.3

Okul çağındaki iki kardeşin ve yavru bir köpeğin öyküsünü anlatan bu filmde eğlenceli bir serüveni sizlere sunuyor. Aile ve macera odaklı olan bu filmde evlerine neşe getiren Benji'nin kısa sürede ailenin bir üyesi haline gelmesi ve nasıl bir belaya bulaştıklarını bilmeyen hırsızların çocukları kaçırmasıyla olay örgüsü devam ediyor.

Fragman

 

Eve Uçuş (Fly Away Home) 1996

IMBD Puanı: 6.8

Hayvan filmleri denince akla hep kedi ve köpekler gelse de bu filmin konusu ve başrolleri çok farklı! Küçük yaşlarda annesini kaybeden ve babasıyla yaşamaya başlayan Amy yaşadığı bu zorlu günleri hayvan sevgisiyle aşmaya çalışıyor. Bulduğu yuva ve içerisindeki kaz yumurtalarına bakan ve hayata merhaba demelerini sağlayan bu küçük kızımız babası ve diğer havyan sever insanlarla annesiz şekilde göç edebilmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar.

Fragman

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar