MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hayvan Hakları Örgütü PETA, Twitch Yayıncısının Hesabının Kapatılmasını İstedi

8.12.2019 17:42:09

Hayvan hakları hepimizin oldukça hassas olduğu bir konu. PETA (Hayvanlara Etik Müdahele İçin Mücadele Edenler) ise bu konuda çalışmaları olan uluslararası bir hayvan hakları organizasyonu. Bahsi geçen yayıncı ise Twitch'te yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan Alinity. Alinity'nin evinde onunla birlikte yaşayan bir kedisi ve bir köpeği var. Takipçileri bu iki hayvanı da oldukça iyi tanıyor  çünkü Alinity onlara davranışları ile devamlı büyük eleştirilerin odak noktası oluyor.

Ünlü Twitch yayıncısı daha önce evinde beslediği kedinin, öperken ağzına votka tükürmüş ve eleştirilere maruz kalmıştı. Yayıncı daha sonra canlı yayında oyun oynarken önüne geçen kedisini masadan alıp aşağı fırlatmıştı. PETA, o zaman da yayıncının hesabının kapatılması için çağrıda bulunmuş ancak bir sonuç alamamıştı.Alinity'nin vukuatlaı ise bunlarla sınırlı kalmadı. Şimdi de köpeğiyle olan yeni bir videosu yüzünden tekrar eleştirilerin odak noktası oldu.

Twitter'da "TheMaxTheory" isimli kullanıcı, yayıncının hayvanlarını istismar ettiği görüntülerin derlendiği bir video paylaştı. PETA ise "Zulmün farkındayız ve Twitch'ten engellenmesi konusunda talepte bulunduk." dedi.

Alinity ise bu durumu saçmalık olarak nitelendiriyor. "İnsanlar bu konuda çok sinirli ve bu yüzden engellenmem gerektiğini düşünüyorlar. Bence bu çok saçma ve hepiniz çok ileri gidiyorsunuz." dedi.

Alinity, kedisini fırlattığı video için de "Oturduğum sandalyeden yere bıraktım, onu fırlatmadım. Zaten o kadar da güçlü değilim." şeklinde açıklama yapmıştı.

Sadece PETA değil, bir çok insan da Alinity'nin bu davranışları yüzünden Twitch'ten çıkarılmasını istiyor. Hatta daha önce bunun için bir kampanya başlatılmış ve 50.000'den fazla imza toplanmıştı. Ancak Twitch bunda eleştirilere rağmen bir şeyler yapmak konusunda isteksiz görünüyor.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar