MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Golden Retriever Cinsi Köpekler Ve Özellikleri

7.08.2019 17:17:17

Evde beslenen köpeklerin sayısı giderek artmaktadır. Özellikle de aileler evdeki çocuklarla iyi anlaşan bir cins aramaktadır. Bu cinslerden biri de Golden Retriever cinsi köpeklerdir. Golden retriever cinsi köpekler son dönemde popülerleşen ve çocuklu evler için en uygun olan köpek türüdür. Gelin golden cinsin köpekleri tanıyalım! 

Genel Özellikleri 

Popüler bir ırk olan Golden Retriever cinsi aslen avda ölen kuşları bulup yakalamak için kullanılmışlardır. Kökeni İskoçya, İngiltere ve Birleşik Krallık’da ortaya çıkmıştır. Bu köpek cinsi de en çok tercih edilen aile köpekleridir. Çok akıllı ve uslu hayvanlardır. Çocuklarla çok iyi geçinirler. Sahiplerinden sadece ilgi isterler. Golden cinsi bu köpeklerin ortalama ömrü 14 yıldır. Bu türün renkleri krem, koyu sarı, altın sarısı ve açık dore gibi sarı tonlarıdır. Yaşamları boyunca kiloları dişiler için 24- 32 erkekler için ise 30- 35 kilo arasında değişkenlik göstermektedir. Boyları ise dişilerde 50- 55 santim, erkeklerde ise 55- 62 santim arsasındadır. 

Bakımı 

Golden cinsi köpekler sporu hatta yüzmeyi çok severler. Onları her gün yürüyüşe çıkartmanız onu çok sevindirecektir. Ve tüyleri kısa olmadığından her gün onu taramanız gerekmektedir. Dilerseniz 6 ayda 1 olacak şekilde tüylerini kısaltabilirsiniz. Ayrıca Golden köpekler yemek yemeye bayılırlar. Onlarda doyma hissi yoktur bu yüzden mama miktarlarını siz belirlemelisiniz. Yoksa köpek kısa sürede kilo alır ve hastalıklara yakalanma riskleri daha yüksek olur. 

Aktif Bir Tür 

Golden Retriever cinsi köpekler yaklaşık 12 saat uyuyabildikleri için oldukça aktif ve hareketli bir türdür. Sahibiyle oyun oynamayı çok sever. Genel olarak her insanla iyi anlaşırlar. Mama seçiminde de köpeğinizin aktiflik seviyesine göre mamalar tercih etmelisiniz. Köpek ne kadar aktifse o kadar yüksek protein içeren mamalar tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar