Tekir Kediler Ve Özellikleri

7.08.2019 18:24:11

 

Sokaklarda sıkça tekir cinsi kediler görüyoruz. Sokaklarda sıkça karşılaştığımız her kesi tekir cinsi mi? Tekir cinsi bir kedi sahiplenmek mi istiyorsunuz? Bu kedi türü hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Tekir kedilerin bakımı ve özellikleri hakkında bilgi edinelim. 

 

Kedi Hakkında 

Tekir cinsi melez ırklı bir türdür. Afrika Vahşi Kedisi ve Mahalli Vahşi Kedisinin karışımından ortaya çıkmıştır. Bu cinsi sık sık sokaklarda görebilirsiniz. Bu cinsin postunda siyah çubuklarla ve beneklerle kaplıdır. Ve kafasının ön tarafında kül ya da boz renginde M harfi şeklinde bir deseni vardır. En ayrıştırıcı deseni budur. Tekir cinsinin birçok çeşidi vardır. Bunlar Klasik tekir, Uzun tüylü tekir, Benekli tekir, Üç renkli tekir ve Lekeli tekir olmak üzere 5 çeşittir. Her bir kürk deseni farklı bir tekir cinsidir. Tekir cinsi bu kedinin ağırlığı 3, 5 kilo aralığındadır. Boyu ise 30, 50 santim arasında değişkenlik göstermektedir. 

Mizacı 

Tekir cinsi kediler cins kediler kadar süslü ve güzel görünmeseler de oldukça arkadaş canlısı, sadık ve sevecen bir yapıya sahiptir. Oyun oynamayı çok severler. Ayrıca ailenin her üyesi ile iyi anlaşırlar. Herkes sokaklarda gördüğü kedilerden dolayı onların hırçın olduğunu zannetmektedir fakat sokaktaki kediler insanların zulmüne uğradıkları için insanlara hırçın davranabilmektedirler. Ama normal şartlarda çok uysal ve akıllılardır. Eğer bir kedi sahiplenmek istiyorsanız tekir cinsi kedi en güzel seçeneklerden biridir. Cins kedilere para vermektense sokaktan bir dostunuzu kurtarabilirsiniz. 

Bakımı 

Tekir cinsi kedilerin bakımı oldukça kolaydır. Çok tüy dökmezler haftada 1 kez tüy eldiveni ile temizleyebilirsiniz. Ona bir top ya da oyuncak verin, saatlerce onunla oynayacaktır. Ayrıca kucakta olmayı ve birlikte uyumayı çok severler. Siz uyurken sizin ayak ucunuzda uyuyup sizi korumaya çalışırlar. 

Beslenmesi 

Tekir cinsi kedilerin beslenme alışkanlıkları size göre şekillenir. Tüm kuru ve yaş mama çeşidini yerler. Dengeli öğ

ünlerle onları sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar