MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

French Bulldog Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

29.04.2023 13:16:21

Bugün sizlere French Bulldog cinsi köpek dostlarımızdan bahsetmek istiyoruz. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız mükemmel bir arkadaş olabilir. Ayrıca bu tatlı dostlarımız canlı, komik ve biz insanlar ile çok iyi geçinen özellikleri ile ev içerisinde evcil hayvan tercihi bakımından en ideal seçimlerden sadece bir tanesidir. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız 1800'lü yıllar arasında Fransa'ya gelmiş ve İngiliz Bulldog olarak bilinirdi. Çeşitli sentezler sayesinde bugünkü görüntüsüne kavuşmuştur ve çok popüler bir cins olarak yer edinmiştir. Oldukça nazik ve meraklı yapısı vardır. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız hareketli, egzersiz zamanından sonra ise uzun süre uyuması ile bilinir. Bu sebeple sabah egzersizi çok önemlidir. Özellikle de bu köpek dostlarımız için eğer çalışıyorsanız ya da ev içerisinde uzun süre ayrı kalacaksanız onunla sabah egzersizi yapıp ve sabah yorup akşama kadar uyumasını ya da dinlenmesini sağlamanız mümkündür. French Bulldog cinsi köpek dostlarımızın 10 ile 12 yıl kadar ömrü bulunur.

French Bulldog Cinsi Köpek Özellikleri Nelerdir?

Evinizi bir sevimli canlı ile paylaşmaya karar verdiniz ve o ırk French Bulldog mu? İşte bu mükemmel köpek ırkının özellikleri hakkında en net bilgiler. Bu mükemmel arkadaşınızın özelliklerini kesinlikle bilmelisiniz. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız evcil dostluk konusunda en başarılı ırklardan bir tanesidir. Sevgi dolu halleri ile mükemmel aile köpeği olarak bilinir. Bunun yanında French Bulldog cinsi köpek dostlarımız soğukkanlıdır ve farklı ev ortamlarına uyum sağlamaktadır. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız minik bir ırk olamsına rağmen çok güçlü ve sağlam yapıdadıır. Kırılgan köpekler olmasa da naziktirler. Bunun yanında eğlenceli ve komik karakterleri ile bilinirler. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız arkadaş canlısıdır.

French Bulldog Cinsi Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

French Bulldog cinsi köpek dostlarımızın bakımları diğer birçok köpek dostumuza göre oldukça kolaydır. Kısa tüylü olmaları sebebi ile hafta içerisinde yalnızca 1 kez taramanız yeterli gelebilir. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız kısa tüylü olduğu için tercih edeceğiniz köpek tarakları da ona göre olmalıdır. French Bulldog cinsi köpek dostlarımız çok fazla hareket etmediğinden kilo alma eğiliminde olabilir. Bunun yanında mama porsiyonlarını veteriner hekiminiz ile beraber ayırmalısınız. Dişlerini haftada en az 3 kez fırçalamalısınız. Diyetine kesinilkle dikkat etmelisiniz. Kulaklarını haftada 1 kez temizlemelisiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar