MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Evde Tek Kalan Köpekler Gün İçinde Ne Yaparlar?

1.02.2021 13:53:40

Evcil dostlarınızı evde bırakmak zorunda kalmak üzücü olsa da tüm gün başlarında beklememiz de olanaksız! Bazen birkaç saatliğine bazen de iş için sabahtan akşama kadar kalan dostlarımızın ne gibi davranışlar sergilediğini düşünüyor musunuz? Onları bizim çocuğumuz olduğu gibi en yakın da arkadaşlarımız, bu nedenle yalnız kalınca ne yaparlar, nasıl duygular içerisine gibi sorular ve cevaplarına göz atalım!

En Çok Yokluğunuzda Üzgün Bir Ruh Haline Bürünürler

Köpekler günlük rutinlere sahiptir fakat sizin dışarı çıktığınızda yalnız kalacaklarını bilirler. Her köpek sahibi ondan uzaklaştığında ya da bunu gördüğünde sevinmez. Modu aşağıya düşerek maalesef ki üzgün hissedecektir. Sizi görmesi tüm yaşadığı üzüntüyü saniyeler içerisinde götüreceği gibi bu süre içerisinde canı çok sıkılacak ve enerjisi fazlasıyla düşecektir. Köpekler sosyal canlılar olmakla birlikte sahiplerine oldukça da bağlılardır.

Uykuya Tek Başlarına Fazlasıyla Vakit Ayırırlar

Eğer evden siz çıkmadan önce beslenmeden, tuvalete ve egzersizlere kadar tüm ihtiyaçlarını hallettiyseniz siz gelene kadar uyku ve dinlenme haline geçeceklerdir. Bu durum çok fazla üzüntü ve yalnızlık hissetmeden uykuya ayırabilecek boş vakit bulmalarına yardımcı olacaktır. Evin sessizliği ve bireylerin farklı işlerle meşgul olmasını fırsat bilen dostlarınız çok fazla hareket etmeden yataklarında ya da köşelerinde aktif olarak dinlenmeleri fazlasıyla mümkündür.

Evin Altını Üstüne Getirebilirler

Yeteri kadar enerjisini atamayan köpeklerin evde tek kalması biraz yaramazlık yapmalarına neden olabilir. Oyuncaklarıyla oynamaktan sıkılan köpeklerin evin farklı noktalarını araştırmak istemesi bu esnada da evdeki eşyaları karıştırması sonrası onlara kızmayın! Dinlenmeye vakit ayırsa bile geç kalmanız sonrası ayağa dikilen köpeğin boş zamanında iyi vakit geçirmek istemesi şaşırtıcı olmamalıdır. Ayrılık kaygısını da yaşayan köpeğinizin havlaması, eşyaları ısırması ve mesaj vermek amaçlı idrarını belirli noktalara yapması beklenebilir.

Camdan ya da Balkondan Dış Dünyayı İzlerle

Dış dünyadaki hareketlilik canı sıkılan ve ayrılık üzüntüsü yaşayan köpeklerin bu durumunu fazlasıyla giderebilir. Dinlenme sonrası yapacak bir şey bulamayan köpeklerin en azından güvenliği sağlama alınmış bir balkondan ya da pencereden dış dünyayı izleyebileceği bir ortam kurmanız oldukça önem arz eder. Ayrıca eve gelip gelmediğinizi yol üzerinde de takip etmelerine olanak sağlar. Evde uzun saatler yalnız kalması gereken bir köpeğiniz var ise ev içerisinde ya da bahçeli ise bahçe güvenliğinin hayati bir öneme sahip olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yalnız kalmak onlar için her ne kadar sıkıcı olsa da günün sonunda sizlere gösterdikleri sevgi ve ilgi hem onun tüm gün yaşadığı üzüntüyü hem de sizin yorgunluğunuzu almaya fazlasıyla yetecektir. Kapıyı açarken duyduğu anahtar tıkırtısına dair sevinç havlamaları ve kuyruk hareketleri sizi ne kadar seviyor olduğunun bir başka göstergesidir!

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar