MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Doğa ve Hayvanları Koruma Polisleri Görevlerine Başladı!

2.09.2020 12:03:03

Son günlerde sıkça sosyal medyaya ve haberlere yansıyan hayvanlara karşı uygulanan zorbalık ve şiddet seviyesi tüm hayvan severlerin tepkisini fazlasıyla çekiyor. İçişleri Bakanlığı ise aldığı bir kararla 81 ilimizin tüm emniyet müdürlüklerinin Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri “Doğa ve Hayvanları Koruma Polisleri” olarak ilk kez Kocaeli’nde aktif olarak harekete geçti.

Çevre ve doğaya karşı işlenen suçların yanında hayvanların da korunması amaçlanan bu ekiplerin ilk olarak sahalara indiği ilimiz Kocaeli oldu. Görevleri dahilinde, sahipli hayvanları yaralayan veya öldüren, onları zehirlemeye çalışan, kötü yayınlarda kullanan ya da onları kumar amacıyla dövüştürüp ölümcül yaralar almasına ya da ölmesine neden olan kişilere yönelik işlem yapmaları amaçlanıyor.

Zarar Verilen Hayvanlar Kurtarılacak

Hayvanlara eziyet yapan ve üzerinden para kazanan kişiler hakkında idari işlem yapabilecek olan bu ekipler özellikle Pitbull, Dogo, Japanese Tosa gibi yasaklı ırk köpek besleyen hakkında gerekli görüldüğü taktirde koruma altına alınmak üzere el konulabilecek. Park ve benzeri yeşil noktalarda hem doğa ve çevrenin hem de hayvanların korunması konusunda devriye gezecek olan bu ekipler sayesinde tüm ihbarlar değerlendirilebilecek.

Yazın ve kışın ekstra bakıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarının şehrin özel noktalarında mama ve su bırakılması konusunda gerekli takibi de yapacaklar. Asıl bu görevlerinin yanı sıra çevrede koronavirüs kapsamında şartlarında sağlanması adına da ekstra rol alacaklar.

Kaynak: DHA

Mihav Yorumu: Polis teşkilatının ayrı bir birim olarak bu konunun üzerine eğilmesi ve gerekli çalışmaları yapması geç kalınmasına rağmen mükemmel bir gelişme. Umuyoruz ki işkence ve ölüm haberleri en kısa sürede son bulur!

 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar