MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Chow Chow Hakkında Bilmeniz Gerekenler

17.02.2022 13:49:55

Dünyanın en sevimli köpek cinslerinden olan Chow Chow cinsi köpekler, Çin Aslanı adıyla da biliniyor. Fiziksel görüntüleri adeta ğeluş bir oyuncağı andıran bu sevimli köpekler evcil ırklar kategorisinde de ilk sıralarda yer alıyor. Chow Chow köpek cinsi, özgürlüğüne düşkün olan bir ırk olarak da dikkat çekiyor.

Bağımsız yaşamayı seven ve aynı zamanda insan ilişkileri de iyi olan bu cinsi sizler için araştırmak istedik. Ücretsiz köpek sahiplendirme ilanlarında da sıklıkla yer alan bu sevimli köpekleri daha da yakından tanıyalım.

Chow Chow Köpeklerinin Tarihi

Chow Chow cinsi köpekler, Marco Polo tarafından yazılan anılarda dahi adı geçen bir köpek ırkı olmuştur. Pek çok Çin efsanesinde de gördüğümüz bu cinsin geçmişi antik dönemlere kadar dayanıyor olabilir. Hem Moğol kabilelerinde hem de Çin’de görülen bu köpekler, insanların en büyük yardımcılarından biri olmuşlardır.

Çin Aslanı köpeklerin pek çok Çin efsanesinde aslanvari bir anlatımla betimlendiği de doğrudur. Bu sevimli yaratıklar sevimli olmalarının yanı sıra kızak çekmede yardımcı görev üstlenen güçlü köpekler olarak da betimlenmiştir.

Chow Chow Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri ve Bakımı

Chow Chow bakımı, bu sevimli köpeklerin fiziksel özellikleri ile doğrudan bağlantı göstermektedir. Oldukça gür ve yoğun tüylere sahip olan Çin Aslanı cnsi köpekler, haftada bir düzenli olarak taranmalıdır. Çin Aslanı köpeklerinin tüy yapıları dışında en fazla ilgi çeken bir diğer özellikleri de dilleridir. Bu canlıların dilleri siyah, mor ya da koyu mavi renktedir.

Chow Chow cinsi köpekler, 20 ila 30 kilo arasında 46 – 45 santim büyunca köpeklerdir. Bu sevimli köpeklerin Çin Aslanı olarak anılmasının nedeni de yelelerinin olmasıdır. Genellikle turuncu, krem ya da kahverengi olan bu köpekler nadiren beyaz renkli tüylere sahip olabilirler.

Çin Aslanı özellikleri arasında siyah bir burun, minik kulaklar ve badem şeklindeki gözler de yer almaktadır. Size sevimli bir peluş ayıcığı andıran bu köpek cinsi, katman katman olan kürkü ile de yumuşacıktır.

Chow Chow Köpeklerinin Karakter Özellikleri

Chow Chow özellikleri arasında bu canlıların şüpheci ve temkinli olması yer alıyor. Ancak sahiplerine ve aile içindeki diğer bireylere uyum sağlayan bu köpekler, yabancılara karşı yabani olabiliyor. Çin Aslanı köpekleri, çocuklarla ve diğer köpeklerle de temkinli bir şekilde anlaşabiliyorlar. Çevreye uyum sağlamakta zorlanan bu canlıların bu tip özellikleri de genellikle kedilere benzetiliyor.

Chow Chow cinsi köpekler, inatçı karakterleri nedeniyle kimi zaman zor eğitilebiliyorlar. Zeka yapısı da ortalama olan bu köpeklerin eğitim süreçlerinde yoğun bir ilgiye ihtiyaçları olabiliyor. Eğitimin ardından sosyalleşmede de basamak atlayan bu köpekler daha sevecen ve canlı dostu olabiliyorlar. Siz de satın alma sahiplen ilkesine uygun ücretsiz Çin Aslanı ilanlarını Patigil.com adresinde bulabilirsiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar