MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Chausie Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

7.09.2022 14:52:07

Chausie cinsi kedi dostlarımız ilk olarak 90'lı yıllarda Fransa ülkesinin yerli bir kedisi olan Sazlık kedi cinsi ile çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış bir doğal ırktır. Onlara bakan kişilerin söylediğine göre de oldukça sevgi dolu, son derece sadık ve çok zeki olmaları ile bunun yanında sağlıklı özellikleri sebebi ile beraberinde vahşi bir görünüme sahip cins kedilerdir.

Chausie Cinsi Kedi Karakter Özellikleri Nelerdir?

Chausie cinsi ked idostlarımız oldukça nazik ve sevecen kişilik yapıları ile bilinir. Zeki bir kişilik yapısına sahiptir. Bunun yanında son derece samimi tavırları ile öne çıkarlar. Chausie cinsi kedi dostlarımız başkalarına güvenebilme yetenekleri ile bilinmektedir. Ayrıca insanlara oldukça bağlı olmasına rağmen kızdıklarında ya da üzgün olduğunda bunu sorun haline getirebilirler. Hemen hemen tüm diğer kedi dostlarımız gibi oynamayı sevseler de kulak kıvrımları ile getirmiş olduğu fark dışında ise Chausie cinsi kedi dostlarımızın diğer kedi dostlarımızdan en büyük farkı oldukça yardımsever, hassas ve yetenekli olmaları ile bilinir. Neredeyse tek eğitilebilir kedi cinsi olduğunu söylemek de mümkündür. Ayrıca bu kedi ırkı çok açık bir entelektüel oyunu başarı ile ile tamamlayarak sahiplerine ödül gibi sunabilir. Oldukça sevgi dolu ve şefkatlidir. Chausie cinsi kedi dostlarımız yaşamış olduğu evlerde talepte bulunanlara oldukça saygı gösterir. Eğitim konusunda çok iyidir.

Chausie Cinsi Kedi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Chausie cinsi kedi dostlarımız orman kedilerinini fiziksel özelliklerine sahip olmaları ile bilinmektedir. Vücut ve bacak yapısı oldukça uzundur. Büyük kedi sınıfına girerler. Ağız yapıları ile kabarık burnu Chausie cinsi kedi dostalrımızın oldukça vahşi görünmesini sağlamaktadır. Dik duran kulakları ile oldukça karakteristik bir yüz yapısına sahiptir. Bunun yanında tüy rengi genelde kahverenti tonlarında olur. Tüy yapısının deri kısmı yumuşakken üst tarafları sert bir yapıdadır.

Chausie Bakımı Nasıl Yapılır?

Chausie cinsi kedi dostlarımızın bakım ve beslenmesi diğer kedilerden farklı değildir. Genelde diğer kedi dostlarımız için uygulanan mamalar veteriner hekimlerinizin onayı ile bu kedi cinsleri için de uygun olacaktır. İstek yaş mama ister kuru mama her çeşit gıdadan almaları gerekir. Onları haftada bir ya da iki kez taramanız önemlidir. Bu tüy yumağı oluşumunu da engelleyecektir. Tırnaklarını henüz gençken kesmenizi tavsiye ediyoruz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar