MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Belçika Malinois Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

15.05.2023 11:05:06

Bugün sizlere belki de en zeki köpek ırklarından bir tanesi olan bir patili dostumuzdan bahsedeceğiz. Son derece akıllı ve eğitime açık olan bu can dostumuz, tüm hayvanseverlerin kolayca kalbini kazanabilmektedir. Çoban köpekleri arasında yerini alan Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız egzersiz ve enerji ihtiyacı atmada en çok isteği olan canlılardan bir tanesidir. Hem çevresinin çok farkında olup hem de atılgan köpek dostlarımızdan olan ve arama kurtarma çalışmalarına daima katkı sağlamış Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız Belçika asıllı olmasına rağmen dünyanın neredeyse farklı tüm bölgelerinde başarılarından dolayı hayvanseverler ve profesyonel ekipler tarafından tercih edilmektedir.

Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız özellikle polis köpeği olarak ve değerli bir ırk olmasından dolayı kolayca tercih edilir. Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımızın bazı belirgin özellikleri vardır. Özellikle de çok enerjik olmaları ve bunun yanında mükemmel iz sürüşleri, aranan bir nesneyi ya da bir kokuyu hızlı bir şekilde tespit ederek bulabilmektedir. Elbette bunun için yeterli bir eğitim alması gerekir. Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız standart ve büyük bir yapıya sahip olması ile bilinir. Çevre içerisinde sık rastlanır bir ırktır birçok çoban köpeğine göre bakım konusunda daha başarılıdır.

Belçika Malinois Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Bu güzeller güzeli dostumuzun karakteri tamamen insanlarla iyi bir şekilde uyum yakalaması ile göze çarpar. Belçika Malinois cinsi köpek dostalrımız yavru olduğu dönem içerisinden itibaren bakımına özen gösteren kişi ile çok sıkı bir bağ içerisinde kurulan dostluğun yakın ilişkiler kurması ile bilinir. Yavru olduğunda çok ürkek ve yetişkinliğine göre daha hassas bir yapıya sahip olması ile biliniyor. Elbette bu yapıları yetişkinlik dönemine girdikçe yerini merak ve cesarete bırakıyor. Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız çevrede keşfedebilmek adına birçok şeyin peşinden adımlar atabilir. Belçika Malinois cinsi köpek dostlarımız çok heyecanlıdır. Eğitim sürecinde profesyonel eğitmenlerin yanında yer almalıdır. Eğitmenin tavrı ödüllendirici olduğu sürece temel komutları kolayca öğrenebilir.

Belçika Malinois Cinsi Köpek Bakımı

Minik patili dostlarımızın bakımları arasında kısa olan tüylerinin haftalık düzenli taranması ihtiyacı doğar. Özellikle de mevsim geçişleri sırasında birçok ırkta gördüğümüz gibi tüy dökme sorunu oluşur ve taramanın daha sıkı yapılması gerekir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar