MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Ariegeois Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

13.05.2023 10:57:59

Bugün sizlere oldukça eski bir köpek ırkından bahsetmek istiyoruz. Görünümü ile tüm hayvanseverlerin kalbini kazanan bir dostumuzu anlatacağız. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız Fransa bölgesinden çıkmış olmasına rağmen tarihin çok daha fazla eski zamanlarına dayanıyor. Genel olarak avcılık alanında üstün başarıları sayesinde tercih edilen Ariegeois cinsi köpek dostlarımız farklı ülkelerde yaygın olarak görülüyor. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız belirgin özellikleri, sıcakkanlı ve dost canlısı olmaları olarak göze çarpıyor. İnsanlar ile oldukça güzel ilişkiler kurmanın yanında beraber yaşamış olduğu kişilere oldukça sadık kalmaktadırlar. Bununla birlikte çok fazla enerjik olmaları sebebi ile ev yaşamına da kolayca uyum sağlamaktadırlar. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız disiplinli bir yaşamı severler. Farklı birçok görevde başarılı olmaktadırlar. Onlara verilen tüm görevleri tamamlama konusunda ise çok fazla istekli bir köpek ırkıdır.

Ariegeois Cinsi Köpek Görünüşü

Ariegeois cinsi köpek dostlarımızın görünüşleri zayıf ve atik olarak bilinir. Derilerinin üzerinde görülebilen ince tüyleri vardır. Ariegeois cinsi köpek dostlarımızın ince tüyleri olması sebebi ile bakımları da çok kolaydır. Bunun yanında hijyen bakımlarını da kolay biçimde sağlayabileceksiniz. Boyları çok fazla yüksek olmaması sebebi ile yapı bakımından çok tatlı bir görüntü sunarlar. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız yetişkinlerle ve çocuklarla çok iyi bir sosyal ilişki kurabilirler ancak sosyal ilişki kuracağı kişilerle çok fazla vakit geçirme eğilimindedir.

Ariegeois Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Ariegeois cinsi köpek dostlarımızın karakterleri direkt olarak görev bilinci ile donanmıştır. Disiplinli yaşama çok uygun olduğu biliniyor. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız avcılık konusunda çok iyidir ve bunun ana sebebi de göevlerini doğru şekilde yapmaları olarak tanımlanabilir. Karakter bakımından ise işbirlikçi ve uyumlu bir köpek türü olarak biliniyor. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız verilen komutları oldukça hızlı şekilde öğrenmektedir ve bu konuda hızlı bir şekilde uygulamaya başlar. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız bu özellikleri sayesinde evlerdeki güvenlik konusunda yer alabilir. 

Ariegeois Cinsi Köpek Bakımı

Ariegeois cinsi köpek dostlarımızın bakımları çok kolaydır. Pek fazla tüyü olmadıığ için temizlenmesi ve hızlı şekilde uyumu kolay sağlanır. Ariegeois cinsi köpek dostlarımızın haftada iki defa tüylerinin taranması yeterli gelebilir. PEk fazla hareketli olmadığı için enerji ihtiyaçlarını oyunla atabilirsiniz. Ariegeois cinsi köpek dostlarımız bahçeli ortamlarda çok rahat hareket edeceği için bu tür yerlerde daha huzurlu olduğu biliniyor.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar