MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Greyhound Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

16.05.2023 11:36:18

Bugün sizler için mükemmel bir köpek ırkından bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu köpek cinsi adeta bir tazı görünümünde. İncecik yapısı ve mükemmel şekilde oluşmuş atletik bacakları ile bilinen Greyhound cinsi köpek dostlarımız çok cana yakın ve sevimlidir. Tazıgiller ailesinin bir üyesi olan bu ıkr, bekçilik konusunda her zaman üstün yeteneklerini konuşturmayı başarıyor. Gerçekte İngiltere ülkesinin bir ırkı olan bu tür, güneyli köpek olarak da biliniyor ve isimlendiriliyor. İnanılmaz bacak yapıları sayesinde son derece hızlı koşabiliyorlar.

Kökenleri çok eski zamanlardan bugüne kadar gelmiş bir ırk olan Greyhound cinsi köpek dostlarımız, tazı ailesinin bir üyesidir. Greyhound cinsi köpek dostlarımızın normale dayanarak en belirgin özelliklerinin arasında yer alan avları hızlıca tespit edebilme yeteneği ve bunun yanında sahibine bildirmesi mükemmel bir özelliktir. Ayrıca yüksek enerjili tür olması ve atletik yapısı sayesinde Greyhound cinsi köpek dostlarımız, görüntüleri ile diğer köpeklerden kolayca ayrılabilir. Greyhound cinsi köpek dostlarımızın görünümleri bilinen köpek ırklarına göre çok daha farklı gözükmektedir. Uzun kaslı bacakları, incecik uzun yapıda oluşan bedenine eşlik ediyor. Ayrıca uzun boyu ile de çok dikkat çeken Greyhound cinsi köpek dostalrımız, ince ya da tüysüz bir kuyruğa sahip olabilir. Burunları çok ince ve uzundur. Yanlara doğru açılmış sarkık kulakları vardır. Tüyleri de çok kısa ve düzdür. Bu sebeple bakımları kolayca yapılabilir. Hızlı koşmaları özel bir yetenektir. Ayrıca vücutlarının en atlatik bölümü ise arka bacakları olarak biliniyor.

Greyhound Cinsi Karakter Özellikleri Nelerdir?

Bu güzeller güzeli dostumuz, sahibi ve ona bakan ailesi ile çok iyi geçinir. Diğer evcil hayvanlar ile dostluk kurma konusunda ise zayıf olan Greyhound cinsi köpek dostlarımız diğer köpeklerin yanına temkinli şekile yaklaştırılmalıdır. Yabancı kişilere karşı çok sıcak kanlı olarak bilinir. Sahiplerine son derece sadıktır. İtaatleri ile bilinirler. Greyhound cinsi köpek dostlarımız hızlı bir şekilde eğitilebilir. Her komut için 40 tekrar yeterli gelebilir. Sosyallik eğitimi konusunda ise kesinlikle eğitim almalı ve eğitim aldıktan sonra diğer evciller ile ve çocuklar ile çok iyi anlaşır.

Greyhound Cinsi Köpek Bakımı

Greyhound cinsi köpek dostlarımızın bakımları adına düzenli ve dikkatli bir sisteme ihtiyaç duyacaktır. Gün içinde birçok kez uyuma eğilimi gösteren bu ırk, uyumaya bayılır. Greyhound cinsi köek dostlarımız yetişkinlik zamanında 20 saate kadar uyuyabilir, endişelenmeyin. Haftada bir kez tüy taranması yeterli gelir. KApalı ortamlarda uyumalıdır. Sıcak ve soğuk havalara karşı hassasiyet gösterebilir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar