MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Ankarada "Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi" Etkinliği

11.11.2019 17:12:26

 

Hayvanlara olan sevgisi ve bu konuda olan diğer çalışmalarıyla da dikkatlerimizi çeken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, resmi Instagram ve Twitter hesaplarından Ankara’da ilk kez gerçekleşecek olan “Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi” etkinliğini duyurdu.

https://twitter.com/mansuryavas06/status/1193199859735633920

Yavaş, paylaşımında “Hayvan dostlarımıza acil durumlarda yardım edebilmek adına kentimizde ilk kez ‘Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi’ düzenleyeceğiz. Tüm hemşerilerimi etkinliğimize davet ediyorum. Başkentte tüm yaşam haklarına saygı duyuyor,  dostlarımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Notunu düştü.

23 Kasım’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan bu etkinlik ücretsiz olacak ve bu etkinliğe herkes katılabilecek.

İlk Yardım Bilmemiz Neden Önemli?

İlk yardım, insanlarda olduğu kadar hayvanlarda da oldukça önemli. Kazalarda ölümlerin yaklaşık %10’u ilk 5 dakika içerisinde, yaklaşık %50’si ise yarım saat içerisinde gerçekleşmektedir. Kazalardaki ilk yardımın en kısa sürede ve doğru bir şekilde yapılmasının ne kadar önemli olduğunu da bu rakamlardan görebiliyoruz.

Evlerimizde bizimle birlikte yaşayan dostlarımız dışında, sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvan dostlarımız her gün onlarca tehlike ile burun buruna geliyor. Trafik kazaları, hastalıklar, gıda zehirlenmesi, böcek ısırıkları (özellikle arı ve akrep), yangın gibi tehlikeli ve ani durumlarda kesin bir tedavi uygulanmadan, yaralı hayvan bir veterinere ulaştırılmadan önce olay yerinde gerçekleştirdiğimiz işlemler hayat kurtarıcı olabiliyor.

Her durumda uygulayabileceğimiz önlemler birbirinden farklı ve önemli. Hem sokaktaki hem de evlerimizdeki hayvan dostlarımıza nasıl yardım edebileceğimizi birinci elden dinlemek ve öğrenmek için Ankara’da gerçekleşecek olan bu etkinliğe hayvanseverler olarak hepimizin gitmesini tavsiye ediyoruz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar