MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Örnek Davranış

9.04.2020 11:39:09

Ankara Büyükşehir belediyesine bağlı sağlık işleri ekipleri karantina bölgesi ilan edilen Gölbaşı KYK yurt alanında yaşayan 16 sokak hayvanına sahip çıktı. Onları Gölbaşı barınağına taşıyarak ihtiyaçlarını ve bakımlarını üstlendi. Karantina bölgesinin normale dönmesiyle de doğal yaşam alanlarına geri bırakıldılar.

Coronavirüs salgını nedeniyle oldukça zor günler yaşayan ülkemizde gönüllü hayvan sever insanlarla ortak çalışma içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bağlı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı veterinerleri tarafından 15 köpeğin içerisindeki 6 köpeğin de doğal ortamlarına salınmadan önce kısırlaştırılma işlemleri gerçekleştirildi. Gölbaşı Kampüsüne geri döndürülen sokak hayvanları gerekli bakımları ve ihtiyaçları karşılanırken hepsinin sağlık durumlarının da iyi olduğu belirtildi.

Sağlık İşleri Şubesinden yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi. “15 Mart itibariyle umreden yurda geri dönüş yapan vatandaşlarımızın Gölbaşı KYK yurdunda karantina alınması sonrasında, Ankara Valiliği bildirisi neticesinde Gölbaşı barınağında bu bölgede yaşayan sokak hayvanlarını misafir ettik. Onlarla ilgilenin gönüllerin yardımıyla da bu 16 sokak hayvanını misafir ederek, barınak bütün sağlık taramamaları, kısırlaştırma işlemleri ve rehabilitasyon işlemlerini tamamlandı. Daha sonra sağlıklı bir şekilde doğal yaşam alanlarına geri dönüşleri sağlandı.”

Gönüllüler ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkürlerini sunarak yardımcı olmalarından dolayı memnun oldular. Desteğinden ve verdiğin sözden dolayı kendisine şu sözlerle teşekkür edildi. “Belediyeden daha önce de alınan söz neticesinde karantina süreci sona erdikten sonra köpeklerimiz eksiksiz ve bakımları yapılmış olarak geri bırakılacaktı. Karantina süreci sonra erdi ve sokak dostlarımız sorunsuz ve hatta aşırı şekilde bakılmış olarak geri getirildi. Artık kampüs içerisindeler ve sokak hayvanlarına göstermiş oldukları hassasiyet sebebiyle teşekkür ediyoruz” sözleriyle dile getirildi.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar