MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Almanya'dan Dünyaya Yayılmış En Popüler 6 Köpek Irkı

13.04.2021 13:19:43

Listemizdeki köpek sayısının aksine tahmini 35-40 arası Almanya bölgesinden çıkan köpek ırkı bulunmaktadır. Dünya üzerinde köpek üretimi ve araştırmaları açısından oldukça aktif bir ülke olmasının yanı sıra çok sık gördüğümüz ve adını bildiğimiz köpeklerin anavatanı olması sebebiyle sizleri fazlasıyla şaşırtabilir. En popüler olan ve ismini duyunca şaşırabileceğiniz köpek ırklarına göz atalım!

1-Rottweiler

Kökenleri çok daha eskiye kadar gidiyor olsa da zaman içerisinde hem görünüşlerinde hem de insanlara yardım ettiği alanlar değişkenlik göstermiştir. Güçlü yapılarının vücut yapılarından ve kocaman kafalarından da belli olması hiç de şaşırtıcı gelmemelidir. İtaat gösterme ve uyum sağlama konusunda mükemmel bir karaktere sahip olup belki de en bilinen köpek ırklarından birisidir.

2-Minyatür Pinscher

Oldukça aktif ve hareketli olan bu köpekler mini-orta büyüklükteki ırklardan birisidir. Biraz daha minyatür model Dobermanlara benzeyen bu dostlarımız oldukça cesur bir karaktere de sahiptir. Estetik görünüşünün dışında eğlenceli ve tam bir oyuncu köpek ırkıdır.

3-Doberman

Tarihi çok da eski olmayan Almanlara özel köpek ırklarından birisidir. Koruma ve bekçilik konusunda mükemmel yeteneklere sahip bu köpeklerin ataları da bu tip görevlerde sıklıkla kullanılmıştır.

Kaslı gövdeleri ve sivri kulakları estetik açıdan mükemmel dururken kısa ve kalın tüyleri aynı Rottweiler'daki gibi siyah-kahverengi karışımıdır.

4-Alman Çoban Köpeği

İsminden zaten bu bölgeye ait bir köpek olduğu zaten kimseye şaşırtıcı gelmemiştir. Çobanlık ve köy yaşamı tamamen bu dostlarımız için olup sürülerin korunması ise doğuştan gelen özellikleri arasındadır. Bol egzersize ihtiyaç duyan bu köpekler arama-kurtarma ve emniyet güçlerine yardım etme konusunda tercih edilen köpekler arasında yerini almaktadır.

5-Boksör (Boxer)

Güçlü çeneleri düz ağız yapısı ve sert yüz hatları ciddi manada bir boksör edasıyla duruş sergilemesine yol açsalar da oldukça zeki ve sadık köpeklerdir. Aktif ve oyuncu olma konusunda öne çıkan bu dostlarımızın bölge koruma konusunda üstün yetenekleri bulunmaktadır.

6-Sosis Köpek (Dakhund)

Dünya üzerindeki en popüler köpeklerden birisi olup uzun gövdesindeki kısa bacakları ona adeta sosis görünümü katmaktadır. Tüm bunlara ek olarak uzun kuyruk, kulak ve burun uzuvları da farklı görünüşünü daha da ilginç hale getirmektedir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar