MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Alapaha Blue Blood Bulldog Köpek Irkının Genel Özellikleri ve Bakımı

4.06.2022 13:12:59

Alapaha Blue Blood Bulldog ırkı kökenleriyle ilgili kesin bir bilgi söylenemez. Ancak bu ırkın tahminen 200 yıldır Güney Amerika’nın bir parçası olduğu bilinmektedir. 1979 yılına kadar Alapaha Blue Blood Bulldog ırkıyla ilgili herhangi bir resmi belge bulunmamıştır. Alapaha Blue Blood Bulldog ırkı günümüzde bilindik olan Bulldog ırklarından farkı daha atletik ve daha uzun olmalarıdır. Bulldog çeşitlerinin soylarından geldiği bilinmektedir. Birçoğuna göre bu ırk soyu tükenmiş olan Mountain Bulldog, Old Country Big Bulldog ve Old Southern White Bulldog ırkalarının melezlenmesi sonucunda türediğini söylemektedir. Alapaha Blue Blood Bulldog ırkı çok nadir bulunan bir köpek ırkıdır. Sayıları oldukça azdır. 1979 yılının başlarında Güney Amerika’da bu ırka hayran olan birkaç kişi tarafından nesillerinin tükenmelerini önlemek için koruma altına aldıkları bilinmektedir. Alapaha Blue Blood Bulldog sadece Güney Amerika’da değil, Güney Afrika, Filipinler, Çin ve Yeni Zelanda’da görülmektedir. Alapaha Blue Blood Bulldog ırkının boyları 50 ila 70 santimetre arasında kiloları ise 25 ila 45 kilogram arasında değişmektedir.

Alapaha Blue Blood Bulldog Köpek Irkının Genel Özellikleri

İlk kez köpek sahibi olacak kişilere önerilmemektedir. Yabancılara karşı çok temkinlidirler. Tam bir bekçi köpeği görevi üstlenirler. Baskın bir karaktere sahiplerdir. Eğitimleri bu nedenden dolayı oldukça zordur. Yavruyken eğitimleri başlanması durumunda rahatlıkla eğitilebilecek bir türdür. Genel olarak çok meraklıdırlar. Her köpek ırkında olduğu gibi Alapaha Blue Blood Bulldog ırkınında erken dönemlerde sosyalleşmesi gerekmektedir. Genel olarak kalıtsal bir hastalıkları bulunmamaktadır. Ancak her köpekte olduğu gibi bazı sağlık sorunları görülebilir. Bu tür köpek ırklarında genel olarak 3 çeşit hastalık görülmektedir. Entropiyon, Sağırlık ve Kalça Displazisi gibi hastalıklar görülmektedir.

Bakımı

Alapaha Blue Blood Bulldog köpek ırkının kısa tüyleri vardır. Orta derecede tüy dökümleri vardır. Haftada 1 defa taranması gerekmektedir. Sık sık yıkanması gereken bir köpek türüdür. Ağız hijyeni ise sürekli kontrol edilmelidir. Dişlerinde tartar birikmesi ve bakteri oluşmasını engellemek için haftada 3 defa dişlerinin fırçalanması gerekmektedir.

Alapaha Blue Blood Bulldog köpek dostlarımız ilk olarak köpek sahibi olacak kişiler için pek de uygun değildir. Yabancılara karşı son derece şüpheli olan Alapaha Blue Blood Bulldog cinsi köpekler, baskın bir karaktere sahiptir. Eğitimine en az sekiz haftalıkken başlanması gerekmektedir. Alapaha Blue Blood Bulldog cinsi köpekler istenilen olgunluğa ulaşabilmesi adına liderliğe ihtiyacı vardır.

Alapaha Blue Blood Bulldog cinsi köpeklerin eğitim ve sosyalleşme gibi durumları mizacını etkiler. Eğlenceli, meraklı ve iyi huylu yavrular genelde insanlara yaklaşmaya ve onlar tarafından tutulmaya istekli canlılardır.

Alapaha Blue Blood Bulldog cinsi köpek dostlarımızın küçük yaştan itibaren sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Birçok farklı insanı, sesleri ve görüntüyü deneyimlemesi gerekmektedir. Sosyal becerilerinin gelişebilmesi adına köpek parklarını ziyaret etmek önemlidir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar