MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Köpekler Nasıl Yıkanır? Ve Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

29.07.2020 15:45:38

Köpeklerin yıkanması tüm hayvan sever tarafından merak edilen ve önemsenen hususlardan birtanesidir, özelliklede yavru köpeklerin yıkanması hususu. Yavru köpekler hassas narin canlılardır ve anne şefkatine ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde, çok hassas ve dikkatli davranmamız gerekmektedir.

Peki Yavru Köpeğinizin Yıkanmasına Ne Zaman Karar Verirsiniz

Köpekler yaradılışları itibari ile, doğal ortamlarında nadiren yıkanmaya ihtiyaç duyarlar. Sıvıyla temas halinde, ter bezlerinin bulunmaması sebebiyle, deri üzerlerinde bulunan dokuların zarar görmesi gibi nedenler yüzünden, köpeklerin suyla teması pekte sağlıklı bir durum gibi gözükmüyor. Ancak bir yavru köpek sahibi olursanız hijyen ve sağlık gibi nedenlerden ötürü köpeğinizi temizlemek isteyeceksinizdir, bu gayet normal bir durum. Ancak düzenli olarak yıkamak istediğiniz takdirde yıkama aralığı 5 minimum 4 hafta olmalı. Aksi halde zayıf bünyeli yavruların, bağışıklık sistemi sorunları meydana gelebilir.

Yavru Köpeği Nasıl Yıkamalısınız?

Aşağıda uygulamanız gereken adımları sıralayacağız
-Köpeğinizi yıkayacağınız suyun sıcaklığını elinizle kontrol edin, fazla sıcak veya fazla soğuk olmamasına dikkat edin.
-Suyu dikkatlice ve gözlerine kaçırmayacak şekilde, üzerinden yavaşca gezdirin. Aynı zamanda yavaşca masajda yapabilirsiniz.
-Köpeğiniz için özel üretilmiş şampuanlardan kullanarak köpürtün. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var, kendi kullandığımız hijyen ürünleri kesinlikle köpeğinizde kullanmayın.
-Köpeğinizin canını acıtmayacak bir fırçayla güzelce köpürtün.
-Köpeğinizin gözüne ve kulağına köpük kaçırmamaya dikkat edin. 
-Son olarak köpeğinizi dikkatli ve yumuşakca durulayınız.

Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Hususlar

-Köpeğiniz biraz büyükse ve taranmaya uygunsa, banyodan önce tarayabilirsiniz bu sayede köpeğiniz rahatlayacaktır ve banyo yaparken biraz daha sakin olacaktır.
-Kullanacağınız şampuan köpekler için özel olarak üretilmiş olmalıdır. Aksi takdirde bizim kullandığımız şampuan vb. şeyler kullanmanız köpeğinize zarar verecektir.
-Kulak içi temizliği hakkında detaylı bir bilgiye sahip değil iseniz bir veterinerden yardım alabilirsiniz.
-Köpekler hassas canlılar oldukları için banyodan sonra köpeğinizin iyice kuru olduğundan emin olun Ve tam kuruduğundan emin olana kadar güneş alan sıcak bir yerde tutun.
-Banyo ve kuruma aşaması bittikden sonra köpeğinizde yumuşak bir tonla ve güzelce konuşmanız banyo aktivitesini sevmesine banyodan kormamasına, banyonun keyifli bir etkinlik olarak algılamasını sağlayabilirsiniz.

 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar